Голова КСУ Юрій Баулін: Конституційний Суд України виконає завдання, передбачені Конституцією і законом

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

Голова КСУ Юрій Баулін: Конституційний Суд України виконає завдання, передбачені Конституцією і законом

 

 

Конституційний Суд України виконає завдання, поставлені перед єдиним органом конституційної юрисдикції відповідно до Конституції та законодавства України. Таке переконання висловив Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін 9 квітня 2014 року під час зустрічі з представниками Місії зі спостереження за виборами ОБСЄ/БДІПЛ, які перебувають з робочим візитом в Україні.

На прохання керівника місії Тани де Зулуета і експерта місії з правових питань Меган Фіцджеральд Голова Суду поінформував про ситуацію, що склалася навколо суддів КСУ у зв`язку з прийняттям 24 лютого Верховною Радою України постанови про звільнення п`ятьох суддів, призначених за парламентською квотою. Замість них було призначено чотирьох нових суддів, і на сьогоднішній день вони вже працюють у складі Суду. «Ми впевнені, що Суд в нинішньому складі виконає завдання, передбачені Конституцією України і Законом України «Про Конституційний Суд України», - підкреслив Голова КСУ.  

 Зустріч з представниками місії стала продовженням започаткованої ще в 1999 році традиції спілкування українських конституціоналістів та експертів ОБСЄ з питань виборчого процесу, що регулярно відбувається в Україні напередодні президентських та парламентських виборів. Конституційний Суд України надає важливого значення висновкам ОБСЄ стосовно демократичності виборів та дотримання конституційних прав виборців,  відзначив  Юрій Баулін і запропонував гостям відкритий діалог з усіх питань, що зацікавлять європейських експертів.

Тана де Зулуета у свою чергу підкреслила важливу роль Конституційного Суду України як однієї з ключових державних інституцій – гарантів демократичних процесів у країні. Тому гостей цікавили думки української сторони стосовно низки резонансних рішень Верховної Ради України, зокрема щодо ухвалення Постанови ВРУ «Про текст Конституції України в редакції 28 червня 1996 року, із змінами і доповненнями, внесеними законами України від 8 грудня 2004 року № 2222-IV, від 1 лютого 2011 року № 2952-VI, від 19 вересня 2013 року № 586-VII», змін до Закону України «Про вибори Президента України», а також прийняття 8 квітня Закону України «Про відновлення довіри до судової системи».

Відповідаючи на поставлені запитання, очільник Суду констатував, що в конституційно-правовому регулюванні країни цього року справді відбулися значні зміни, насамперед пов`язані з рішенням парламенту про відновлення дії Конституції України в редакції закону від 8 грудня 2004 року № 2222. Відтак Суд керується в своїй діяльності редакцією Основного Закону, чинною на сьогоднішній день, зазначив Юрій Баулін. 

Стосовно питання про зміни до закону про вибори Президента України Юрій Баулін зауважив, що до КСУ не надходило жодного конституційного подання щодо конституційності нової редакції цього закону, тож виборчий процес має проходити у відповідності до його чинних вимог, прозоро та демократично.

Своїми думками з європейськими експертами поділилися також судді Микола Мельник і Станіслав Шевчук. Зокрема, торкаючись останніх кадрових змін в КСУ, Станіслав Шевчук відзначив як великий позитив те, що в оновленому складі суддів побільшало досвідчених науковців у різних галузях права. За словами судді, це співвідноситься із сучасними тенденціями, властивими органам європейського конституційного судочинства.

Микола Мельник у свою чергу стисло проаналізував можливі наслідки ухвалення закону щодо відновлення довіри до судової системи України. На його думку, зазначений акт покликаний принести низку позитивних змін, зокрема забезпечити повне оновлення органів, що формують суддівський корпус. Загалом цим законом створено умови для початку відновлення довіри суспільства до вітчизняного судочинства, переконаний суддя.

На завершення зустрічі Юрій Баулін побажав співрозмовницям успішної діяльності місії ОБСЄ/БДІПЛ та висловив упевненість, що президентські вибори в Україні пройдуть у відповідності до міжнародних демократичних стандартів. Тана де Зулуета у свою чергу подякувала Голові КСУ та суддям за розуміння питань, які турбують європейську сторону, можливість обговорити їх в колі авторитетних фахівців та краще зрозуміти правові процеси, що відбуваються нині в Україні.

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України