Голова КСУ Юрій Баулін і суддя Станіслав Шевчук взяли участь у роботі Консультаційного форуму з нагоди 15-річчя діяльності Координатора проектів ОБСЄ в Україні

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

 

Голова КСУ Юрій Баулін і суддя Станіслав Шевчук взяли участь у роботі Консультаційного форуму з нагоди 15-річчя діяльності Координатора проектів ОБСЄ в Україні

 

Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін і суддя, голова Постійної комісії КСУ з міжнародних зв`язків Станіслав Шевчук 13 лютого 2015 року в Києві взяли участь у роботі Консультаційного форуму «15 років Координатора проектів ОБСЄ в Україні: погляд в минуле для визначення подальшої стратегії допомоги країні».

Учасниками форуму були Генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Заньєр, Координатор проектів ОБСЄ в Україні, посол Вайдотас Верба, заступник глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків, в.о. директора Департаменту міжнародних організацій МЗС України Андрій Бешта, співробітники та менеджери проектів ОБСЄ з різних напрямків та проблем.

Від імені Конституційного Суду України Юрій Баулін привітав учасників заходу, відзначивши, що співробітництво органів державної влади та інститутів громадянського суспільства України з такою поважною  міжнародною організацією, як Організація з безпеки і співробітництва в Європі, стало однією із складових забезпечення розбудови демократичного правового суспільства і зміцнення верховенства права, захисту прав та свобод людини і громадянина в нашій державі.

У зв`язку з цим Голова КСУ відзначив плідне, дружнє і конструктивне  партнерство єдиного органу конституційної юрисдикції та Координатора проектів ОБСЄ в Україні, започатковане в грудні 1996 року. Від самого початку діяльності Конституційного Суду України, зауважив Юрій Баулін, ОБСЄ надавала конституціоналістам допомогу в проведенні міжнародних науково-практичних конференцій, семінарів та круглих столів, розширенні контактів з органами конституційної юрисдикції інших держав, опублікуванні наукових матеріалів тощо. За сприяння Координатора Суд було підключено до мережі Інтернет, створено, а згодом осучаснено офіційний веб-портал КСУ. У 2010 році Суд і офіс Координатора, дослідивши можливості запровадження інституту конституційної скарги в Україні, реалізували спільний проект, спрямований на забезпечення доступу громадян до конституційної юстиції.

У рамках підписаного в липні 2014 року Меморандуму про співробітництво між Конституційним Судом України та Координатором проектів ОБСЄ в Україні розроблено новий трирічний проект, який сприятиме посиленню відкритості та прозорості конституційної юстиції в Україні. Переконаний, що саме така консолідація зусиль з обох сторін – як українських партнерів, так і Координатора, спрямована на просування міжнародних стандартів у галузі прав людини і основоположних свобод, верховенства права і демократичного розвитку, сприятиме зміцненню інституційного потенціалу органів державної влади України, підкреслив у своєму виступі Голова КСУ.

У свою чергу суддя Станіслав Шевчук взяв участь у дискусіях, в ході яких учасники форуму обговорили плани проектної діяльності ОБСЄ в Україні на 2015 рік та подальшу її перспективу в таких напрямах, як демократизація і належне урядування, верховенство права і права людини, економіко-екологічні та військово-політичні питання. Було порушено широке коло питань про удосконалення виборчого процесу, реформу правоохоронних органів, освіту в сфері права та прав людини, протидію торгівлі людьми та іншим злочинам, розвиток ЗМІ та громадянського суспільства, безпеку кордонів, проблеми вимушених переселенців, військове та гуманітарне співробітництво, екологічну безпеку тощо.

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2025 Конституційний Суд України