Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін взяв участь у відкритті Проекту Twinning

Версія для друку

 

ПРЕС-СЛУЖБА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
(Сектор інформаційно-аналітичної роботи)

01033, Київ, Жилянська, 14
тел. 238-10-80, 238-10-25
факс 287-36-16

 

Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін взяв участь у відкритті Проекту Twinning

 

3 лютого 2017 року Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін взяв участь у заході на тему «Впровадження кращого європейського досвіду з метою посилення інституційного потенціалу Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини для захисту прав і свобод людини» з нагоди відкриття Проекту Twinning.

Загальною метою Проекту Twinning є забезпечення ефективного попередження і реагування на порушення прав людини шляхом посилення інституційного потенціалу Інституту омбудсмена як дієвого механізму парламентського контролю за дотриманням прав і свобод людини на національному рівні, з урахуванням кращих європейських практик.

Реалізація Проекту відбуватиметься у найближчі 24 місяці спільно з литовськими і австрійськими інституціями за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках програми Європейського інструменту сусідства. Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини є основним Бенефіціаром цього Проекту Twinning.

Проект спрямований на посилення потенціалу Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини шляхом вдосконалення законодавства у сфері захисту прав людини і діяльності Уповноваженого з прав людини, створення практики застосування цього законодавства, а також приведення інституційної структури Секретаріату, його внутрішніх процедур у відповідність до передових міжнародних і європейських практик. Імплементація цієї ініціативи повинна забезпечити Секретаріат інституційним потенціалом, який відповідатиме рівню відповідних установ держав-членів ЄС.

Команда Проекту сформована з представників країн-членів Європейського Союзу та Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Зокрема, Керівником Проекту є Керівник Офісу Омбудсмена Сейму Литовської Республіки Аугустінас Нормантас, Молодшим Керівником – Директор Інституту прав людини ім. Людвіга Больцмана (Австрія) Ханнес Треттер, Керівником Проекту від країни-бенефіціара є заступник Керівника Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олена Смірнова.

З вітальним словом до учасників заходу звернулись Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська та Надзвичайний і Повноважний Посол, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінґареллі. Зокрема В. Лутковська зазначила: «Це дуже важливий для нас Проект, імплементація якого дозволить зміцнити можливості українського Офісу Омбудсмана, що є складовою реалізації євроінтеграційних зобов’язань нашої країни». Вона також наголосила, що планується покращення українського законодавства і співпраця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з Конституційним Судом України.

В свою чергу, Х. Мінґареллі зауважив: «ЄС і Україна зміцнюють співпрацю, в основу якої покладена Угода про асоціацію. Це спонукає Україну до проведення комплексних реформ в політичній, економічній та соціальній сферах. Згідно з нормами і положеннями цього документа, поглиблення верховенства права в Україні – одне з найголовніших завдань для розвитку нашої подальшої співпраці. А для цього нам потрібно сприяти, щоб українське керівництво проводило реформу судової системи, боролося з корупцією, розвивало ЗМІ, життєздатне громадянське суспільство, свободу слова».

В рамках зустрічі було передбачено обговорення питання «ЄС та Україна: обмін передовими практиками та досвідом». В дискусії прийняв участь Голова Конституційного Суду Литовської Республіки Дейнюс Жалімас. Підкреслюючи важливість побудови незалежної європейської України, зміцнення захисту прав людини та утвердження принципу верховенства права, Д. Жалімас наголосив, що Конституційний Суд Литовської Республіки активно співпрацює з Конституційним Судом України в галузі забезпечення демократії, верховенства Конституції та зміцнення прав і свобод людини. «Важливим досягненням цієї співпраці стало заснування Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів очільниками конституційних судів України, Грузії, Литви та Молдови у жовтні 2015 року у м. Вільнюсі».

Слід зазначити, що Проект Twinning було розпочато у травні 1998 року як один з основних інструментів ЄС для інституційної розбудови з метою надання підтримки країні-бенефіціару шляхом модернізації та реорганізації її органів державного управління, розвитку людських ресурсів, а також гармонізації законодавства з нормативно-правовою базою ЄС.

Для вирішення цих завдань ЄС розробив Twinning як інструмент адміністративної співпраці між державними органами країн-бенефіціарів та установами держав-членів ЄС з метою передачі досвіду, пов’язаного із застосуванням і впровадженням стандартів Європейського Союзу.

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України