Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції з нагоди 25-ї річниці Незалежності і Дня Конституції Республіки Казахстан

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-10-25

факс 287-36-16

 

Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції з нагоди 25-ї річниці Незалежності і Дня Конституції Республіки Казахстан

З нагоди 25-ї річниці Незалежності і Дня Конституції Республіки Казахстан Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції „Конституція – основа динамічного і стабільного розвитку суспільства і держави“, яка проходила 29-30 серпня 2016 року у Палаці Незалежності, в Євразійському Національному університеті імені Льва Гумільова, Казахському Гуманітарно-юридичному університеті міста Астана (Республіка Казахстан).

У заході взяли участь Державний секретар Республіки Казахстан, депутати парламенту, очільники органів конституційної юрисдикції зарубіжних країн - Вірменії, Йорданії, Киргизстану, Молдови, Німеччини, Росії, Сербії, Туреччини, Узбекистану, України, представники міжнародних організацій, зокрема ООН, Венеціанської комісії Ради Європи, Офісу програм ОБСЄ в Астані, представництва Європейського Союзу в Казахстані, Німецького фонду міжнародного правового співробітництва, а також вітчизняні та зарубіжні вчені-правознавці, експерти.

Роботу конференції відкрив Голова Конституційної Ради Республіки Казахстан Ігор Рогов. З вітальним словом від імені Президента Республіки виступила Державний секретар Республіки Казахстан Гульшара Абдикалікова.

У ході пленарної сесії міжнародної науково-практичній конференції Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін представив доповідь на тему: „Зміни Конституції України як спосіб забезпечення стабільності основ української державності“, що присвячена одному з найбільш складних і відповідальних аспектів конституційного процесу в сучасній демократичній державі – внесення змін до конституції.

Промовець розповів про зміни до Конституції України в частині правосуддя, які очікуються вже наприкінці вересня цього року. І підкреслив, що відповідно до цих змін суттєво підвищується рівень гарантій незалежності органів судової влади, підвищується їх роль у загальнодержавному механізмі захисту конституційних прав, свобод і законних інтересів громадян. „Зроблено рішучий і дуже важливий крок на шляху реалізації цілей і завдань судової реформи, на яку наші співвітчизники покладають великі надії, в контексті формування справедливої та незалежної судової системи, гідної сучасної демократичної та правової держави“, – наголосив Юрій Баулін.

Доповідач зупинився на важливих конституційно-правових нормах, зокрема, які стосуються можливості безпосередньої участі громадян у конституційному процесі виключно шляхом участі у всеукраїнському референдумі, процедури розгляду українським парламентом законопроектів щодо внесення змін до Конституції України тощо.

На завершення виступу Голова КСУ Юрій Баулін підкреслив, що обов’язковість виконання конституції є аксіомою, яка не вимагає доказу. „Чітке та беззастережне виконання конституційних приписів органами державної влади, місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами – основа стабільності суспільства і держави“, – наголосив промовець.

„Однак, процес удосконалення конституції, – продовжив очільник Суду, – адаптації її положень до нових умов і обставин також вкрай необхідний і важливий“. І головним є те, „щоб законодавець йшов у ногу з часом, а внесені ним зміни до Основного Закону держави сприяли усуненню накопичених у соціумі проблем, а не породжували нові проблеми“, – зазначив Юрій Баулін.

Учасники конференції обговорили низку питань, які стосуються як безпосередньо Основного Закону Республіки Казахстан, його історії, розвитку, функціонування, так і питань функціонування конституцій в країнах – учасниках заходу. Вони також відзначили досягнення Казахстану щодо збереження суспільно-політичної стабільності, забезпечення міжнаціонального та міжконфесійного порозуміння.

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України