Голова Конституційного Суду України взяв участь у відкритті судового року Європейського суду з прав людини

Версія для друку

 

 

Голова Конституційного Суду України взяв участь у відкритті судового року Європейського суду з прав людини

 

 

Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін 24–26 січня 2013 року на запрошення Голови Європейського суду з прав людини Діна Шпільмана здійснив робочий візит до Страсбурга (Франція) з нагоди відкриття нового судового року Європейського суду з прав людини.

У ході візиту відбулася офіційна зустріч Голови Конституційного Суду України і Голови Європейського суду з прав людини. Особливу увагу під час розмови було приділено питанню про дотримання українським судочинством стандартів європейської спільноти щодо захисту прав людини і громадянина. У цьому контексті Анатолій Головін запевнив Діна Шпільмана, що Україна прагне дотримуватися зазначених стандартів, і реальним підтвердженням цього є  ухвалення в 2012 році Закону України „Про виконання рішень та застосування практики Європейського Суду з прав людини“.

Також очільники судів обговорили питання співпраці Конституційного Суду України та Європейського суду з прав людини у сфері захисту прав і свобод людини і громадянина, вдосконалення національного та європейського судочинства тощо. Зокрема, Голова Конституційного Суду України відзначив, що єдиний орган конституційної юрисдикції в Україні постійно вивчає та використовує у своїх рішеннях практику Європейського суду з прав людини. Фактично в кожному другому рішенні КСУ містяться посилання на практику Європейського суду з прав людини і положення Європейської конвенції з прав людини, зауважив Анатолій Головін.

У зустрічі також взяли участь Голова Вищої ради юстиції України Володимир Колесниченко, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін та заступник Голови Верховного Суду України – секретар Судової палати у господарських справах Валентин Барбара.

 Цього ж дня Голова Конституційного Суду України провів робочу зустріч із Головою Європейської комісії „За демократію через право“ (Венеціанська комісія) Джанні Букіккіо, керівником відділу конституційного правосуддя Венеціанської комісії Шнутцем Р. Дюрром, екс-заступником Генерального Секретаря Ради Європи Мон де Бур-Букіккіо та екс-суддею Європейського суду з прав людини Вільгельміною Томасен. Під час зустрічі сторони обговорили низку питань вдосконалення конституційного судочинства та проведення в Україні у 2013 році науково-практичної конференції „Питання захисту прав і свобод людини і громадянина органами конституційної юрисдикції у сучасних умовах“.

У рамках офіційного візиту Анатолій Головін 25 січня 2013 року взяв участь у заходах з нагоди відкриття нового судового року Європейського суду з прав людини. До цієї події був приурочений семінар на тему: „Впровадження Європейської конвенції з прав людини у часи економічної кризи“, який зібрав велику кількість учасників – очільників і суддів Європейського суду з прав людини, Європейського суду аудиторів, судів конституційної юрисдикції, вчених у галузі міжнародного права. Із доповідями в ході наукового зібрання виступили Голова Європейського суду з прав людини Дін Шпільман, Голова Міжнародного трибуналу щодо колишньої Югославії Теодор Мерон, суддя Європейського суду з прав людини Юлія Лаффранк, суддя Європейського суду аудиторів Іоанніс Сармас, професор міжнародного права університету міста Тарту  Лаурі Мельксоо, екс-заступник Голови Європейського суду з прав людини Франсуаза Тюлькенс. Головними темами дискусії були проблеми забезпечення політичних та цивільних прав громадян, захисту честі і гідності, а також збереження засад демократії і верховенства права в умовах глобальної економічної кризи.

Після завершення семінару відбулося урочисте засідання з нагоди відкриття судового року, яке вели Голова Європейського суду з прав людини Дін Шпільман і Голова Міжнародного трибуналу щодо колишньої Югославії Теодор Мерон. У своєму виступі перед почесним зібранням Дін Шпільман поінформував про досягнення та результати роботи Суду за минулий рік.

Після урочистого заходу Голова Конституційного Суду України поспілкувався з головами конституційних судів Боснії і Герцеговини Валерією Галіч, Грузії Георгієм Папуашвілі, Латвії Гунаром Кутрісом, Македонії Бранко Наумоскі, Чорногорії  Міланом Марковичем, Польщі Анджеєм Жепліньські, Словакії Іветтою Мацейковою, Туреччини Хашимом Киличем, заступником Голови КС Австрії Брігітте Бірляйн, суддею Європейського суду з прав людини від Вірменії Альвіною Гюлумян та іншими представниками органів конституційної юрисдикції.

Окрім того, у рамках робочого візиту очільник КСУ зустрівся із суддею Європейського суду з прав людини від України Ганною Юдківською. Співрозмовники конструктивно обмінялися думками про необхідність активізації співпраці з метою посилення захисту прав людини та зміцнення верховенства права, а також стосовно запровадження в Україні конституційної скарги.

Під час перебування в Страсбурзі Анатолій Головін провів зустріч із Постійним представником України при Раді Європи Миколою Точицьким, обговорив з ним питання розвитку правового співробітництва на європейському рівні.

 

Переглянути фотоматеріали

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України