Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін провів зустріч з делегацією Верховного Суду Казахстану

Версія для друку

 

 

 

Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін провів зустріч з делегацією Верховного Суду Казахстану

 

Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін 28 травня 2013 року провів зустріч з делегацією Верховного Суду Республіки Казахстан, яка перебуває в Україні з робочим візитом. У зустрічі з української сторони взяли участь судді Конституційного Суду України Михайло Гультай і Наталя Шаптала, керівник Секретаріату Суду Володимир Дубровський, інші офіційні особи.

Насамперед очільник Конституційного Суду України відзначив добрі партнерські взаємини між представниками судової системи України і Казахстану. Конституціоналісти двох країн неодноразово обмінювалися досвідом у ході науково-практичних конференцій, зокрема в серпні минулого року Анатолій Головін і Наталя Шаптала на запрошення Конституційної Ради Республіки Казахстан взяли участь у представницькому міжнародному науково-практичному форумі, що проходив у Казахстані в містах Астана і Алмати.

Продовжуючи дружні традиції, Анатолій Головін запропонував гостям максимально інформативне спілкування, в ході якого детально висвітлив весь комплекс питань щодо створення, становлення, законодавчих і науково-практичних  засад діяльності Конституційного Суду України. Він ознайомив гостей із завданнями, повноваженнями, засадами формування складу суддів, розгляду конституційних подань і звернень, регламентними аспектами функціонування Суду.

Окремо Голова КСУ висвітлив питання взаємодії з Верховним Судом України, відзначивши, що з найвищою судовою інстанцією в системі судів загальної юрисдикції склалися конструктивні і шанобливі взаємини. Як зазначив Анатолій Головін, нині в провадженні КСУ перебувають 2 конституційні подання Верховного Суду України, загалом же ВСУ 28 разів звертався до Конституційного Суду України з питань конституційності чи тлумачення певних законів або їх положень. Конституційний Суд України зацікавлений в тому, щоб і надалі поглиблювати співпрацю з Верховним Судом України і вищими спеціалізованими судами, зауважив Анатолій Головін.

Крім цього очільник КСУ поінформував гостей про наукову діяльність суддів, які працюють над науковими програмами в різних галузях права, розповів про структуру і завдання Секретаріату Суду, в тому числі про функції Управління правової експертизи.

У свою чергу Голова Верховного Суду Казахстану Бектас Бекназаров  високо оцінив спілкування з українськими конституціоналістами і підкреслив багатолітні традиції дружніх взаємин, що історично склалися між українським та казахським народами.  Казахстанська сторона вважає цю зустріч дуже цікавим і корисним заходом у плані вивчення українського досвіду та обміну взаємокорисною інформацією, бо такі контакти дають можливість вивчати і переймати цінний досвід, нові стандарти та підходи, які можна запозичити для своєї країни, відзначив Бектас Бекназаров.

Він широко поінформував співрозмовників про реформаторські тенденції і новації, що впроваджуються нині в судовій системі Казахстану. Головним завданням, підкреслив Бектас Бекназаров, є модернізація правової системи, створення таких умов, щоб зростала довіра людей до судової влади. З цією метою в нинішньому році Казахстан має завершити розробку сучасних Кримінального і Кримінального процесуального кодексів. Також в рамках реформ у Казахстані планують розпочати розбудову системи адміністративного судочинства, повідомив Голова Верховного Суду Республіки Казахстан.

Від імені своєї делегації Бектас Бекназаров тепло подякував Анатолію Головіну за можливість провести таку зустріч і запросив українських суддів на міжнародну конференцію з питань конституційного права, що пройде в серпні в Астані.

Після обміну думками Анатолій Головін презентував казахстанським правникам електронну збірку рішень Конституційного Суду України і видання про діяльність КСУ, а також ознайомив гостей із залою засідань і музейною експозицією Конституційного Суду України.

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України