Фахові зустрічі з німецькими колегами

Версія для друку

Фахові зустрічі з німецькими колегами

 

 

У рамках програми взаємодії з Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва 11–15 червня 2012 року судді Конституційного Суду України здійснили робочий візит до міста Бонн (Федеративна Республіка Німеччина).

Українська делегація у складі заступника Голови Конституційного Суду України Юрія Бауліна, судді Конституційного Суду України Наталі Шаптали та Віктора Шишкіна зустрілася з директором Німецького фонду міжнародного правового співробітництва Дірком Міро, керівником проектів в Україні, Білорусі, Молдові доктором Штефаном Хюльсхьорстером, суддями Федерального Конституційного Суду ФРН і представниками Інституту зарубіжного публічного права та міжнародного права імені Макса Планка (м.Хайдельберг).

У ході зустрічей українські та німецькі колеги провели фахові дискусії з конституційного права та конституційного судочинства.

Вітчизняні конституціоналісти зауважили, що практичний досвід роботи Федерального Конституційного Суду ФРН є надзвичайно цінним з огляду на можливість його використання при здійсненні конституційного правосуддя в Україні.

Обговорюючи питання специфіки німецького й українського судочинств, німецька сторона поділилася досвідом застосування правових механізмів інституту конституційної скарги та поінформувала про найважливіші рішення ФКС ФРН у галузі соціального права, забезпечення їх виконання, питання провадження судових справ (підготовки справи до розгляду, судового засідання, прийняття рішення), взаємодії  конституційних судів та засобів масової інформації, а також як враховується практика Європейського Суду з прав людини в правосудній діяльності.

У рамках візиту українська делегація взяла участь у засіданні, присвяченому ювілею створення Німецького фонду міжнародного правового співробітництва, який 20 років поспіль впроваджує програми щодо обміну досвідом між юристами різних європейських країн та має значні напрацювання у сфері міжнародного співробітництва.

 

 

Переглянути фотоматеріали

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України