Другий сенат перейшов до закритої частини пленарного засідання у справі за конституційною скаргою Ліненко Н.М.

Версія для друку

 

Другий сенат перейшов до закритої частини пленарного засідання у справі
за конституційною скаргою
Ліненко Н.М.

26.05.2021

Другий сенат Конституційного Суду України 26 травня на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглянув справу за конституційною скаргою Ліненко Наталії Миколаївни щодо відповідності Конституції України статті 485 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495–VІ (далі ‒ Кодекс).

Суддя-доповідач у справі Олег Первомайський повідомив, що Ліненко Н.М. звернулася до Конституційного Суду України з клопотанням розглянути питання щодо відповідності приписам статей 41, 48, 61 Конституції України статті 485 Кодексу, яка встановлює відповідальність за дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру, а також інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів.

Заявниця стверджує, що „встановлення законодавцем у статті 485 Кодексу абсолютно визначеної санкції (відсутнє визначення найнижчої та максимальної межі розміру штрафу), неможливість її зменшення і відсутність альтернативних видів санкцій за вчинення відповідного правопорушення не дають змоги застосовувати цю норму з урахуванням принципу індивідуалізації юридичної відповідальності правопорушника“, що суперечить частині другій статті 61 Конституції України.

На переконання Ліненко Н.М., оспорювані норми Кодексу не відповідають конституційним засадам індивідуалізації юридичної відповідальності та порушують право особи володіти, користуватися і розпоряджатися власністю, а також право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло.

Суддя-доповідач поінформував, що станом на сьогодні отримано відповідь від Голови Верховної Ради України щодо питань, порушених у конституційній скарзі.

Другий сенат завершив розгляд цієї справи на відкритій частині пленарного засідання та перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.

На пленарному засіданні були присутні представник Президента України у Конституційному Суді України Федір Веніславський та Уповноважений представник Верховної Ради України – головний консультант відділу зв’язків з органами правосуддя Апарату Верховної Ради України Крістіна Пуданс.

Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Конституційного Суду України у рубриці Архів відеотрансляцій засідань.

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України