Другий сенат Конституційного Суду України розпочав розгляд справи за конституційною скаргою Ращенка Є.М.

Версія для друку

 

Другий сенат Конституційного Суду України
розпочав розгляд справи за конституційною скаргою Ращенка Є.М.

21.05.2018

21 травня Другий сенат Конституційного Суду України у формі письмового провадження розпочав розгляд справи за конституційною скаргою Ращенка Євгена Миколайовича.

Суб’єкт права на конституційну скаргу звернувся до Конституційного Суду України з письмовим клопотанням щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини другої статті 221-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення в редакції до внесення змін Законом України „Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів“ від 3 жовтня 2017 року №2147-VIII.

Статтею 221-1 Кодексу визначено, що місцеві господарські та адміністративні суди, апеляційні суди, вищі спеціалізовані суди та Верховний Суд України розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 Кодексу (частина перша); постанова суду, прийнята за результатами розгляду такої справи, є остаточною і оскарженню не підлягає (частина друга).

У конституційній скарзі Ращенко Є.М. зазначає, що апеляційне оскарження є складовою конституційного права на судовий захист, а апеляційний перегляд справи є обов’язковим, на відміну від касаційного оскарження, яке передбачається лише у визначених законом випадках.

На думку автора клопотання, встановлена частиною другою статті 221-1 Кодексу заборона апеляційного оскарження постанови суду першої інстанції, прийнятої за результатами розгляду справи про адміністративні  правопорушення, порушує його конституційне право на судовий захист, підриває загальні принципи судочинства й опосередковано порушує принцип індивідуалізації юридичної відповідальності особи, що передбачений частиною другої статті 61 Конституції України.

У ході пленарного засідання було заслухано доповідь судді-доповідача у справі Михайла Запорожця щодо змісту конституційної скарги та підстав відкриття конституційного провадження у справі.

Сенат завершив слухання справи у відкритій частині пленарного засідання і перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення.

Головував на пленарному засіданні заступник Голови Суду Олександр Тупицький.

Пленарне засідання транслювалося на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України у рубриці „Відеотрансляція засідань“.

Довідково. Сенат діє у складі дев’яти суддів Конституційного Суду України. Сенат розглядає справи за участю щонайменше шести суддів КСУ. На засіданнях сенатів головує відповідно Голова Суду та заступник Голови Суду, а у разі їх відсутності – старший за віком суддя, що входить до складу відповідного Сенату.

Сенат розглядає питання щодо відповідності Конституції України законів України (їх окремих положень) за конституційними скаргами, а також інші питання, визначені Законом України „Про Конституційний Суд України“.

Конституційною скаргою є подане до Суду письмове клопотання щодо перевірки на відповідність Конституції України (конституційність) закону України (його окремих положень), що застосований в остаточному судовому рішенні у справі суб’єкта права на конституційну скаргу. Суб’єктом права на конституційну скаргу є особа, яка вважає, що застосований в остаточному судовому рішенні в її справі закон України (його окремі положення) суперечить Конституції України.

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України