До Конституційного Суду України завітали ліцеїсти з "Наукової зміни"

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

До Конституційного Суду України завітали ліцеїсти з «Наукової зміни»

 

 

З нагоди Дня захисту дітей, що невдовзі відзначатиметься в Україні і світі, до Конституційного Суду України 29 травня 2014 року завітала група учнів 10 класу київської школи-ліцею «Наукова зміна».

Варто сказати, що в КСУ щороку проводили з нагоди цього свята  тематичні заходи за участі представників юного покоління, адже питання захисту прав дітей віднесено державою до пріоритетних напрямків у соціальній сфері. Відповідний підхід підкріплюється Указом Президента України від 30 травня 1998 року, яким установлено День захисту дітей, що відзначається щорічно 1 червня.

Ось і цього разу до зустрічі юних гостей в Суді готувалися ретельно. Подбали про організацію змістовної оглядової екскурсії, продумали, як попрацювати з учнями, щоб вони краще засвоїли отриману в суді інформацію. Словом, детально відпрацювали всю програму, аби візит до КСУ став для хлопців та дівчат не лише яскравим враженням, а й надійно поповнив їхній інтелектуальний багаж якомога більшим обсягом корисних знань.

 Про серйозність ставлення конституціоналістів до цього заходу свідчить і той факт, що Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін знайшов час у перерві між засіданнями для спілкування з гостями. У розмові з молоддю Голова Суду відзначив, що Конституційний Суд України приділяє велику увагу розвитку правосвідомості молодого покоління, за яким, переконаний науковець, майбутнє української юридичної науки і практики. Судді та досвідчені фахівці КСУ регулярно проводять зустрічі зі студентами,  школярами з метою всебічно ознайомити їх з роботою єдиного органу конституційної юрисдикції в Україні. Суд завжди відкритий для суспільства, для проведення науково-практичних семінарів, круглих столів, тематичних заходів, оглядових екскурсій, зазначив Юрій Баулін.

Він розповів учням про організацію роботи в ході судових засідань,  продемонстрував своє робоче місце головуючого, ознайомив з функціонуванням  технічних засобів, якими забезпечується проведення засідань Суду. Користуючись нагодою, Юрій Баулін привітав учнів з Днем захисту дітей, побажав їм успіхів у навчанні та передав у подарунок для бібліотеки ліцею «Наукова зміна» чималу добірку наукової, навчально-довідкової та художньої літератури українських та зарубіжних авторів. Серед подарованих видань – Конституція України, Закон України «Про Конституційний Суд України», збірка вибраних наукових праць Юрія Бауліна, видання праць суддів КСУ з проблем українського конституціоналізму, електронні збірки словників, рішень і висновків КСУ та інші корисні книги.

З учнями гостинно спілкувалися також досвідчені фахівці Секретаріату Суду – керівник служби Голови КСУ Марина Аршевська, завідувач бібліотеки Алла Литвинова, завідувач архіву Любов Іванець, співробітник прес-служби Тетяна Супрович, які розповіли та показали гостям чимало цікавого та пізнавального. У ході оглядової екскурсії гості довідалися про історію становлення конституційного судочинства в Україні, повноваження та завдання КСУ, ознайомилися з організацією архівної справи, бібліотечним фондом, оглянули музейну експозицію, в якій представлено близько 150 експонатів, подарованих органами конституційної юрисдикції зарубіжних країн, міжнародними організаціями, вітчизняними органами державної влади, судовими установами, навчальними закладами. Гості також переглянули короткометражний фільм, присвячений діяльності КСУ.

У підсумку учнів чекав сюрприз – можливість отримати призи, сяйнувши знаннями з тематики конституційного права в ході експрес-тестування, питання якого підготували фахівці Суду спеціально до цього візиту. Приємно констатувати, що всі ліцеїсти продемонстрували відмінні знання і високий рівень засвоєння нової інформації. Це й не дивно, адже хлопці та дівчата ставили працівникам Суду багато цікавих запитань, уважно допитувались, як стати кандидатом на посаду судді КСУ і яким вимогам при цьому треба відповідати. Отже, конституціоналісти можуть бути певні – зміна їм росте перспективна.

Завершилася ж зустріч теплими словами вдячності від ліцеїстів за приділену їм увагу та можливість ознайомитися з діяльністю Суду, побажаннями успішного навчання та сподіваннями на нові зустрічі в майбутньому.

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2023 Конституційний Суд України