До 25-річчя від дня заснування Конституційного Суду України відбулося урочисте зібрання

Версія для друку

Орган конституційної юрисдикції України 16 жовтня 2021 року відзначив 25-ту річницю своєї діяльності. З цієї нагоди Конституційний Суд організував та провів низку заходів: міжнародні та національні науково-практичні конференції, видав наукові публікації, інформаційні матеріали тощо. Заключним заходом стало урочисте зібрання, під час якого заступник Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий та судді КСУ привітали працівників Конституційного Суду України.

Виступаючи перед присутніми заступник Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий зауважив, що в перший ювілей – 25 років створення Конституційного Суду України необхідно згадати тих людей, які спричинилися до становлення незалежності України, ухвалення її Конституції та заснування Конституційного Суду України.

Напередодні Указом Президента України за вагомий особистий внесок у захист конституційних прав і свобод громадян, високий професіоналізм та з нагоди 25-річчя від заснування Конституційного Суду України орденом князя Ярослава Мудрого ІІІ ступеня нагороджено Тимченка Івана Артемовича (посмертно) – Голову Конституційного Суду України у 1996 – 1999 роках та орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня Юзькова Леоніда Петровича (посмертно) – першого Голову Конституційного Суду України.

Сергій Головатий зауважив, що ці заслужені нагороди, хоч і посмертні, вкотре підтверджують той неоцінений вклад  розуму, інтелекту, досвіду та наполегливості в те, щоб постала така інституція як Конституційний Суд України.

Він поділився спогадами про цікаву та плідну роботу з  Іваном Артемовичем Тимченком та Леонідом Петровичем Юзьковим. Промовець продемонстрував два цікавих історичних артефакти, зокрема документ, якому 31 рік, а саме „Проект Декларації про суверенітет і самоврядування народу України“, підготовлений Сергієм Головатим та Іваном Артемовичем Тимченком та внесений на розгляд Президії Верховної Ради. Цей документ містив постулати про визначення української нації, суверенітет народу України, які лягли в основу нової Конституції України про самовизначення українського народу, української держави з її українською державною мовою. Саме це і підтвердив Конституційний Суд України у рішенні № 1р/2021 у справі за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про забезпечення функціонування української мови як державної“ .

Інший історичний документ, який продемонстрував Сергій Головатий, це – „Конституційний договір між Президентом України та Верховною Радою України про основні засади організації та функціонування державної влади і місцевого самоврядування в Україні на період до  прийняття нової Конституції України“ (1995 рік).  Над цим документом працювала робоча група науковців, яку очолював Леонід Петрович Юзьков. Вони закладали українську конституційну ідентичність і Леонід Петрович Юзьков став фундатором цього процесу.

Державними нагородами з нагоди свята також відзначили працівників Секретаріату Конституційного Суду.

Так, медаллю «За працю і звитягу» нагороджено головного спеціаліста відділу прийняття та реєстрації документів Управління документального забезпечення Секретаріату Суду Воронцову Наталію Вілівну; завідувача сектору моніторингу правової інформації Управління комунікацій Суду та міжнародного співробітництва Суду Кушакову-Костицьку Наталію Вадимівну; головного спеціаліста сектору підготовки до видання друкованого органу Суду „Вісник Конституційного Суду України“ Департаменту організаційної роботи Секретаріату Суду Пазенко Олену Станіславівну; завідувача відділу приймальня звернень до КСУ Побірченко Оксану Ігорівну; головного спеціаліста відділу проходження державної служби Управління роботи з персоналом Секретаріату Суду Страшук Наталію Миколаївну; завідувача відділу контролю Департаменту організаційної роботи Секретаріату Суду Шишкіну Олену Олегівну.

Почесне звання «Заслужений юрист України» присвоєно заступнику керівника управління Правового Департаменту – завідувачеві відділу юридичного супроводження розгляду конституційних скарг Ушаковій Любові Василівні. За вагомий особистий внесок у забезпечення діяльності Конституційного Суду України, сумлінну працю, високий професіоналізм Грамотою Верховної Ради України нагороджено наукового консультанта судді КСУ Євтошук Юлію Олегівну.

Почесні грамоти Кабінету Міністрів України отримали заступник керівника Управління роботи з персоналом Грушева Тетяна Іванівна та заступник завідувача відділу моніторингу виконання актів Конституційного Суду України, обліку та систематизації законодавства Правового Департаменту Рудкевич Вікторія Леонідівна.

Окремих працівників Секретаріату Суду також нагородили відомчими заохочувальними відзнаками.

З нагоди першого ювілею Конституційним Судом України підготовлено ювілейну  брошуру „25 років діяльності Конституційного Суду України“. У ній про те, як розпочинав свою роботу Суд, його повноваження, організаційна структура, склад, ухвалені акти, міжнародне співробітництво тощо.

Також підготовлено брошуру „25 знакових рішень Конституційного Суду України“. У цій брошурі ми нагадали про окремі рішення Суду, акцентуючи на конституційних цінностях, принципах, правах і свободах людини і громадянина, які були захищені Конституційним Судом України.

Їх можна переглянути в електронному форматі нижче.

  

 

  

 

23.10.2021

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2021 Конституційний Суд України