Державні службовці Секретаріату КСУ підвищили рівень знань у сфері запобігання корупції

Версія для друку

Державні службовці Секретаріату КСУ

підвищили рівень знань у сфері запобігання корупції

24.05.2019

24 травня 2019 року завідувач кафедри кримінального права Національної академії внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор, полковник поліції Андрій Савченко провів оглядову лекцію на тему «Кримінально-правова характеристика корупційних злочинів» для працівників Секретаріату Конституційного Суду України.

Розпочинаючи свою лекцію, Андрій Савченко розповів, що за оцінками Світового банку щорічні збитки від корупції у світі становлять 1 трильйон доларів США, що є великим економічним тягарем, а країни ЄС щороку втрачають 323 мільярдів євро. За його словами, корупційні злочини є  конвенційними,  а їх існування визначається міжнародним кримінальним правом, зокрема, Кримінальною конвенцією про боротьбу з корупцією 1999 року, Цивільною конвенцією про боротьбу з корупцією 1999 року, Конвенцією ООН проти корупції від 31 жовтня 2003 року, які були ратифіковані Україною.

Андрій Савченко зазначив, що в українському законодавстві визначення корупційних злочинів дається у примітці до статті 45 «Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям» розділу IX «Звільнення від кримінальної відповідальності» загальної частини Кримінального кодексу України.

Професор підкреслив, що вперше законодавче визначення корупційних злочинів у Кримінальному кодексі України з’явилося на підставі Закону України «Про національне антикорупційне бюро України» від 14 жовтня 2014 року. Пізніше, додав він, редакція примітки згаданої статті була законодавчо переглянута та отримала нову редакцію.

Андрій Савченко розповів про види корупційних злочинів та їх типові ознаки, а також детально зупинився на видах відповідальності за скоєння корупційного злочину.

На завершення лектор наголосив, що важливою залишається стабільність антикорупційного кримінального законодавства, відмова від постійного коригування його норм та убезпечення від політично мотивованого впливу.

Захід є складовою навчання з підвищення рівня знань державних службовців Секретаріату Конституційного Суду України у сфері запобігання корупції, що проводяться відповідно до Антикорупційної програми Конституційного Суду України на 2018-2019 роки з метою реалізації загальних засад запобігання та протидії корупції у діяльності Конституційного Суду України.

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України