День захисту дітей відсвяткували у Конституційному Суді України

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

День захисту дітей відсвяткували у Конституційному Суді України

 

 

Кожна дитина неповторна. Вона приходить у світ зі своїми надіями і сподіваннями, але в одному всі діти схожі – вони великі мрійники і вірять в те, що їхні мрії обов'язково здійсняться. Аби ніщо не затьмарило дитячих мрій, дорослі повинні стояти на захисті  їхнього безпечного майбутнього.

У 1949 році в Парижі відбувся конгрес жінок, на якому його учасниці поклялися боротися за зміцнення миру як єдиної гарантії щастя дітей. Через рік, 1 червня 1950 року, був проведений перший Міжнародний день захисту дітей, який відтоді святкується щорічно. В Україні День захисту дітей відзначається в перший день літа згідно з Указом Президента України від 30 травня 1998 року. Традиційно у День захисту дітей влаштовуються дитячі заходи, проводяться різноманітні конкурси з подарунками, концертні програми, виставки і вистави.

Напередодні цього свята на запрошення Голови та суддів до Конституційного Суду України  завітали діти співробітників Суду. Зустрічали гостей перший заступник керівника Секретаріату КСУ Лариса Бірюк та заступник голови профспілкового комітету Микола Гриценко. У вітальному слові Лариса Бірюк привітала всіх присутніх зі святом і передала хлопчикам та дівчаткам найкращі побажання від працівників Суду. Вона зазначила, що сьогодні, коли проблема збереження здоров'я і благополуччя дітей як ніколи актуальна, хочеться побажати всім дітям України, незалежно від того, де вони живуть – на заході чи на сході нашої держави, мирного неба над головою і віри в те, що не тільки батьки, а й інші люди готові захищати та допомагати їм.

Після цього схвильовані й радісні дітлахи вирушили на оглядову екскурсію приміщенням Конституційного Суду України. Вони відвідали бібліотеку, відділ інформаційних систем, оглянули музейну експозицію. У прес-центрі на честь свята діти разом із співробітниками Суду виготовили яскраву творчу роботу, на якій зображена жар-птиця, що злітає до неба.

Особливо запам’яталося хлопчикам і дівчаткам відвідання зали засідань, де вони зустрілися з Головою КСУ та суддями. Голова Суду Юрій Баулін привітав дітей з веселим святом дитинства і побажав їм міцного здоров’я, гарного настрою, веселих канікул, всіх умов для розвитку творчих здібностей. Очільник Суду висловив глибоку вдячність батькам, які виховують у своїх дітях високі моральні та духовні цінності і які є для своїх дітей надійним тилом.

Окремо Юрій Баулін розповів юним гостям, що День захисту дітей має свої традиції і навіть власний прапор. На ньому зображено земну кулю, яка символізує наш спільний дім – планету Земля, в оточенні п’яти фігурок. Ці різнокольорові фігурки (синього, жовтого, чорного, білого і червоного кольорів) є символами різноманітності людей на планеті та толерантного ставлення одне до одного. Голова КСУ певен думки, що юні українці, на яких покладаються великі надії і сподівання, будуть для батьків надійною зміною, а для країни справжніми патріотами.

Потім гості сфотографувалися в залі засідань з Головою КСУ та суддями на згадку про цей чудовий день. Не обійшлося свято і без пригощання - солодощами і смачними напоями.

Продовжилося свято в сквері Конституційного Суду України, де пройшов творчий конкурс «Малюнок на асфальті», під час якого діти малювали кольоровою крейдою на асфальті на тему «Квітуча Україна». Переможцям і лауреатам конкурсу було вручено грамоти та подяки. Ще раз сфотографувавшись на пам`ять, додому діти йшли з гарним і піднесеним настроєм – свято відбулося.

 

 

Всі фотографії можна переглянути у фотогалереї.

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України