Делегація Конституційного Суду України взяла участь у п’ятій фаховій зустрічі з питань конституційного права

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

     КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

     (Сектор інформаційно-аналітичної роботи)

 

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-10-25

факс 287-36-16

 

Делегація Конституційного Суду України взяла участь у п’ятій фаховій зустрічі з питань конституційного права

Делегація Конституційного Суду України, у складі суддів Віктора Колісника, Ігоря Сліденка та Станіслава Шевчука взяла участь у п’ятій фаховій зустрічі з питань конституційного права, яка відбулася з 9 по 12 травня 2017 року у місті Бонн (Федеративна Республіка Німеччина).

Захід був організований за сприяння і підтримки Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва.

Візит став продовженням традиційних українсько-німецьких зустрічей щодо обміну науково-методичним досвідом між органами конституційної юрисдикції обох держав.

У заході взяли участь генеральний директор Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва Вероніка Келлер-Енгельс, яка з вітальним словом звернулася до української делегації, представники Федерального Конституційного Суду Німеччини – професор, доктор Райнхард Гайєр (суддя у відставці) та професор доктор Удо Штайнер (суддя у відставці).

Програма заходу передбачала обговорення важливих питань, які стосуються конституційної реформи в Україні та пов’язаних з нею нових повноважень Конституційного Суду України.

На порядок денний також було винесено питання щодо меж втручання у приватне життя осіб у контексті публічного/суспільного інтересу, контролю за функціонуванням політичних партій.

Судді Конституційного Суду України Віктор Колісник, Ігор Сліденко та Станіслав Шевчук розповіли про стан конституційної реформи в Україні та про зміни у діяльності Конституційного Суду України, зокрема, щодо повноважень вітчизняного органу конституційної юрисдикції, порядку призначення та звільнення з посад суддів, гарантій їх незалежності і недоторканності.

Учасники заходу також торкнулися питання запровадження інституту конституційної скарги в Україні, який має стати надійною гарантією доступу громадян до конституційного судочинства, та організації й оптимізації роботи Конституційного Суду України.

Значну увагу було приділено обговоренню проекту Регламенту Конституційного Суду України.

Виступи та запитання членів української делегації викликали велику зацікавленість і жваву дискусію з німецькими колегами. Під час роботи семінару учасники обмінялися думками з приводу тематичних питань та висловили свої погляди щодо майбутніх змін у конституційних юрисдикціях обох держав.

Німецькі колеги з огляду на власний досвід висловили рекомендації щодо можливих шляхів оптимізації роботи Конституційного Суду України та сподівання стосовно перспектив подальшої конструктивної співпраці і продовження  регулярних фахових бесід у такому ж форматі.

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України