Делегація Конституційного Суду України взяла участь у програмі „Відкритий світ“

Версія для друку

Делегація Конституційного Суду України взяла участь у програмі „Відкритий світ“

 

 Судді Конституційного Суду України Сергій Вдовіченко, Марія Маркуш та Петро Стецюк в період з 13 по 23 листопада перебували з візитом в США за програмою бібліотеки Конгресу США „Відкритий світ“ з метою вивчення досвіду американського судочинства.

У рамках візиту делегацію Конституційного Суду України приймали Голова Верховного Суду США Джон Робертс, Голова управління зв’язків з Україною, Молдовою та Білоруссю Державного департаменту США Бокстер Хант, суддя Федерального апеляційного суду США Джон М.Уолкер-молодший.

Голова Верховного Суду США ознайомив членів української делегації з історією діяльності Верховного Суду США, його сьогоднішнім персональним складом, змістом конституційних повноважень, а також із особливостями співпраці Верховного суду США при здійсненні судочинства із іншими судовими органами, органами законодавчої та виконавчої влади. На прохання членів делегації Конституційного Суду України, пан Робертсон поділився практичним досвідом розгляду Верховним Судом США справ, пов’язаних із визнанням неконституційними окремих законодавчих актів, а також тлумаченням Верховним Судом США конституції та законів. У свою чергу члени української делегації розповіли про діяльність Конституційного Суду України щодо забезпечення верховенства Конституції України. Голову Верховного Суду США окремо зацікавили питання проведення в Україні судово-правової реформи. На зустрічі Голови Верховного Суду США із суддями Конституційного Суду України були присутні Надзвичайний і Повноважний Посол України в США Олександр Моцик, суддя Верховного суду США (у відставці) Сандра Ден О’Коннор та виконавчий директор Центру лідерства „Відкритий світ“ посол Джон О’Кіф.

Делегація провела зустрічі у Федеральному центрі судочинства імені Тергуда Маршалла з його директором Джеремі Фогель, заступником директора  програм для суддів Управління Федеральних судів США та Федерального центру судочинства Пітером МакКейбом. У режимі відеоконференції відбулося спілкування з суддею Федерального регіонального Апеляційного суду 9-го округу США, Головою Комітету з міжнародних судових відносин Судової Конференції США Діармюдом О’Сканнлайном.

У Палаті представників Конгресу США відбулася розмова з конгресменами Марсі Каптур і Томом Герлак – співголовами української позафракційної депутатської групи.

Під час цих зустрічей члени української делегації мали змогу всебічно ознайомитися із структурою, повноваженнями та особливостями діяльності органів законодавчої та виконавчої влади США на загальнофедеральному рівні, організацією їхньої співпраці із судовими органами, зокрема в частині забезпечення верховенства Конституції США, дотримання законності та гарантування прав і свобод людини.

Значна частина програми перебування делегації Конституційного Суду України в США була присвячена ознайомленню з організацією діяльності судової системи США на всіх її рівнях. Делегація Конституційного Суду України вивчала досвід роботи у Федеральному апеляційному суді округу Колумбія (суддя Дуглас Гінбург), в резиденції судді Федерального Суду претензій США Богдана А. Футея, Верховному Суді штату Коннектикут (м.Хартфортд), федеральному суді першої інстанції округу Коннектикут (судді Джанет Б.Артерпон та Джонатан Сільберт) (м.Нью-Хейвен).

Особливе місце в програмі перебування делегації Конституційного Суду України зайняло відвідання законодавчого органу штату Коннектикут та юридичного факультету Єльського університету. Так, на честь прибуття української делегації до столиці штату Коннектикут – м.Хартфортд, над будинком законодавчого та представницького органу штату (Капітолієм) було урочисто піднято Державний прапор України. Водночас щирим зацікавленням особливостей політико-правового розвитку України на сучасному етапі відзначилася зустріч суддів Конституційного Суду України із студентами та викладачами школи права Єльського університету (м.Нью-Хейвен).

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України