АНОНС. Перший сенат Конституційного Суду України розпочне розгляд справи за конституційною скаргою Зінченка С. А.

Версія для друку

АНОНС. Перший сенат Конституційного Суду України розпочне розгляд справи
за конституційною скаргою Зінченка С. А.

 

5 лютого о 10 годині Перший сенат Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочне розгляд справи за конституційною скаргою Зінченка Сергія Анатолійовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 3 частини першої статті 97 Закону України «Про Національну поліцію» від 2 липня 2015 року № 580–VIII зі змінами (далі – Закон).

Суть питання

Нормами вказаної статті передбачено, що «одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті), визначення втрати працездатності поліцейського (далі – одноразова грошова допомога) виплачується особам, які за Законом мають право на її отримання, у разі визначення поліцейському інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання  ним службових обов’язків, пов’язаних із виконанням повноважень та основних  завдань міліції або поліції, чи участі в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин, зазначених у цьому пункті».

Автор клопотання вважає, що оспорювані положення Закону є дискримінаційними, оскільки згідно з ними «вказана допомога виплачується лише працівникові поліції, якого звільнено по хворобі». На думку Зінченка С. А., право на отримання одноразової грошової допомоги прив’язано до такої підстави, як звільнення зі служби лише по хворобі. Це ставить в нерівне становище колишніх поліцейських, які добросовісно виконували свої обов’язки та отримали інвалідність внаслідок служби в поліції і звільнилися з неї за власним бажанням.

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України