АНОНС. Конституційний Суд України розпочне розгляд справи щодо конституційності окремих положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»

Версія для друку

АНОНС. Конституційний Суд України розпочне розгляд справи щодо конституційності окремих положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»

 

4 червня о 10 годині Велика палата Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочне розгляд справи за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 2 частини першої статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року № 2464–VI зі змінами (далі – Закон).

Інформуємо.

У статті 7 Закону визначено базу нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок). Оспорюваними положеннями Закону встановлено, що єдиний внесок нараховується «для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, – на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При  цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску».

Автор клопотання зазначає, що оскаржуваними положеннями Закону в частині зобов’язання визначати базу нарахування єдиного внеску платником, який не отримав дохід (прибуток) у звітному періоді, «відбулось втручання в право приватної власності та право на зайняття підприємницькою діяльністю».

Звертаємо вашу увагу, що пленарне засідання транслюватиметься на офіційному вебсайті Конституційного Суду України (http://ccu.gov.ua/) у рубриці «Відеотрансляція засідань» за посиланням: http://ccu.gov.ua/stream та буде оприлюднено в рубриці «Архів відеотрансляцій засідань» за посиланням: http://ccu.gov.ua/kategoriya/2020.

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України