АНОНС. 28 січня Велика палата Конституційного Суду України розгляне справу щодо конституційності положень статті 375 Кримінального Кодексу України

Версія для друку

АНОНС

 

28 січня о 10 годині Велика палата Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочне розгляд справи за конституційним поданням 55 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України положень статті 375 Кримінального кодексу України (далі – Кодекс)

Суть питання

Відповідно до зазначених положень Кодексу:

«1. Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови – карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

2. Ті самі дії, що спричинили тяжкі наслідки або вчинені з корисливих мотивів, в інших особистих інтересах чи з метою перешкоджання законній професійній діяльності журналіста, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років».

Обґрунтовуючи твердження про неконституційність оспорюваних положень Кодексу, народні депутати України зазначають, що поняття «завідомо неправосудне» є оціночним, оскільки жодним нормативним актом не визначено.

На їхню думку, положення статті 375 Кодексу не забезпечують передбачуваності застосування цієї норми, адже судді, приймаючи судові рішення, не можуть передбачити, чи в подальшому органи досудового розслідування розцінять такі рішення, як завідомо неправосудні.

Автори клопотання зазначають, що наведені положення Кодексу суперечать юридичній визначеності й легітимним очікуванням, які є елементами верховенства права, та стали інструментом впливу на незалежність і недоторканність суддів.

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України