АНОНС. 26 травня Другий сенат Конституційного Суду України розгляне справу за конституційною скаргою Ліненко Н.М.

Версія для друку

 

АНОНС

 

26 травня о 10.00 Другий сенат Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розгляне справу за конституційною скаргою Ліненко Наталії Миколаївни щодо відповідності Конституції України статті 485 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495–VІ (далі ‒ Кодекс).

 

Інформуємо.

На думку автора клопотання, припис статті 485 Кодексу, за яким штраф обчислюється у фіксованому розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів, не відповідає приписам статей 41, 48, 61 Конституції України.

Заявниця вважає, що «встановлення законодавцем у статті 485 Кодексу абсолютно визначеної санкції (відсутнє визначення найнижчої та максимальної межі розміру штрафу), неможливість її зменшення і відсутність альтернативних видів санкцій за вчинення відповідного правопорушення не дають змоги застосовувати цю норму з урахуванням принципу індивідуалізації юридичної відповідальності правопорушника».

 

Трансляція пленарного засідання відбудеться на офіційному вебсайті Конституційного Суду України http://ccu.gov.ua/ у рубриці "Відеотрансляція засідань".

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України