АНОНС. 26 лютого Перший сенат КСУ розгляне справу щодо конституційності окремих положень закону про управління об’єктами державної власності

Версія для друку

АНОНС. Перший сенат Конституційного Суду України розгляне справу щодо конституційності
окремих положень закону про управління об’єктами державної власності

 

26 лютого о 10 годині Перший сенат Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочне розгляд справи за конституційною скаргою Акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «АВАНПОСТ» щодо відповідності Конституції України (конституційності) абзацу восьмого частини п’ятої статті 11 Закону України «Про управління об'єктами державної власності» від 21 вересня 2006 року № 185–V (далі – Закон).

Інформуємо.

Згідно з оспорюваними положеннями Закону господарські товариства, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, та господарські товариства, 50 і більше відсотків акцій  (часток) яких знаходяться у статутних капіталах господарських товариств, частка держави яких становить 100 відсотків, які не прийняли рішення про нарахування дивідендів до 1 травня року, що настає за звітним, сплачують до державного бюджету частину чистого прибутку у розмірі, визначеному за базовими нормативами відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів, встановлених на відповідний рік, але не менше 30 відсотків, до 1 липня року, що настає за звітним; на суму таких коштів органами доходів і зборів нараховується пеня у порядку, визначеному абзацом шостим цієї частини, яка сплачується до загального фонду Державного бюджету України.

На переконання автора клопотання, згадана норма на практиці позбавляє акціонерів (учасників) господарського товариства, відмінних від державних товариств, належних їм корпоративних прав. Зокрема, права на вирішення питань про розподіл прибутку та його спрямування на виплату дивідендів, а також на отримання дивідендів іншими акціонерами.

АТ «АВАНПОСТ» вважає, що оспорювана норма Закону порушує гарантоване Конституцією України право кожного володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю.

 

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України