АНОНС. 15 січня Другий сенат Конституційного Суду України на пленарному засіданні розгляне справу за конституційною скаргою Карвацького Р.М. у формі письмового провадження

Версія для друку

АНОНС
 

15 січня о 10 годині Другий сенат Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочне розгляд справи за конституційною скаргою Карвацького Руслана Миколайовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення частини третьої статті 221 Кодексу законів про працю України (далі – Кодекс).

Суть питання

Згідно з наведеним положенням Кодексу, «установлений порядок розгляду трудових спорів не поширюється на спори про дострокове звільнення від виборної платної посади членів громадських та інших об’єднань громадян за рішенням органів, що їх обрали».

На думку автора клопотання, внаслідок застосування судами у його справі оспорюваного положення Кодексу він був позбавлений можливості захистити в суді свої права, порушені через неправомірне звільнення його з виборної платної посади.

Суб’єкт права на конституційну скаргу вважає, що положення частини третьої статті 221 Кодексу суперечить статтям 8, 19, 43, 55, 124 та пункту 1 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України.

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України