АНОНС. 11 березня Другий сенат Конституційного Суду України розпочне розгляд справи за конституційною скаргою В.І. Гогіна

Версія для друку

АНОНС
 

11 березня о 10 годині Другий сенат Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочне розгляд справи за конституційною скаргою Гогіна Віктора Івановича щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини першої статті 81 Кримінального кодексу України (далі – Кодекс).

Інформуємо.

Відповідно до зазначеної статті Кодексу, до осіб, що відбувають покарання у виді виправних робіт, службових обмежень для військовослужбовців, обмеження волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або позбавлення волі, може бути застосоване умовно-дострокове звільнення від відбування покарання; особу може бути умовно-достроково звільнено повністю або частково і від відбування додаткового покарання.

Заявник стверджує, що внаслідок застосування судами у його справі оспорюваної норми Кодексу, зазнало порушення його конституційне право не бути підданим катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.

Автор клопотання вважає, що частина перша статті 81 Кодексу не відповідає частині другій статті 28 Конституції України «в контексті відсутності реалістичної перспективи звільнення від довічного позбавлення волі». Це, зокрема, пов’язано з тим, що в Кодексі не врегульовано питання щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання у виді довічного позбавлення волі або заміни невідбутої частини покарання цього виду більш м’яким покаранням.

 

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України