27 грудня. Порядок денний засідань КСУ (затверджений). Суд ухвалив Рішення за конституційним поданням 49 народних депутатів України. Колегія суддів ухвалила ухвали

Версія для друку

27 грудня, 2022

 

У вівторок, 27 грудня, Велика палата на закритій частині пленарного засідання продовжила розгляд справи за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України Закону України „Про внесення зміни до статті 12 Закону України „Про свободу совісті та релігійні організації“ щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України“.

За наслідками розгляду Суд ухвалив Рішення № 4-р/2022.

Велика палата на засіданні ухвалила Ухвалу про подовження до 26 січня 2023 року строку ухвалення Першою колегією суддів Першого сенату ухвали про відкриття або про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Бригинця Миколи Васильовича.

Цього ж дня відбулося засідання Другої колегії суддів Другого сенату, на якому судді розглядали питання щодо відкриття конституційних проваджень у справах за конституційними скаргами.

Так, у справі за конституційною скаргою Павленка Володимира Володимировича щодо конституційності абзацу шостого пункту 19 розділу ІІ „Прикінцеві і перехідні положення“ Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури“ Друга колегія суддів ухвалила Ухвалу (остаточну) про відмову у відкритті конституційного провадження.

У справі за конституційною скаргою Гарлики Сергія Сергійовича щодо конституційності абзацу третього пункту 3 розділу ІІ „Прикінцеві і перехідні положення“ Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури“ Друга колегія суддів ухвалила Ухвалу про відкриття конституційного провадження. Питання, пов’язані з конституційним провадженням у цій справі, судді розглянуть на засіданні Другого сенату.

                                   

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України