20 червня. Суд провів засідання: ухвалив постанову та 5 ухвал

Версія для друку

 

20 червня 2024 року

У четвер, 20 червня ц.р., Велика палата на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження продовжила розгляд справи за конституційним поданням 48 народних депутатів України щодо конституційності Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення“, окремих положень Земельного кодексу України зі змінами, внесеними вказаним законом, та 53 народних депутатів України щодо конституційності Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення“. У цій справі Суд оголосив перерву. Її розгляд Суд продовжить на одному з наступних пленарних засідань у відкритій частині.

Велика палата на закритій частині пленарних засідань продовжила розгляд справ за конституційними поданнями:

  •  47 народних депутатів України щодо конституційності окремих положень законів України „Про запобігання корупції“, „Про прокуратуру“, „Про Національне антикорупційне бюро України“, „Про Державне бюро розслідувань“, „Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів“, Кримінального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України;
  • Верховного Суду щодо конституційності окремих приписів статті 2 Закону України „Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи“ від 8 липня 2011 року № 3668-VI, частини третьої статті 85 Закону України „Про пенсійне забезпечення“ від 5 листопада 1991 року № 1788-ХІІ у редакції Закону України „Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи“.

Їхній розгляд відбудеться на одному з наступних пленарних засідань.

Велика палата на засіданні подовжила до 18 липня ц.р. строк ухвалення колегіями суддів ухвал про відкриття або про відмову у відкритті конституційних проваджень у справах за конституційними скаргами Маріанни Коблик, Ніни Мороз, Василя Царя.

Крім того, Конституційний Суд України на засіданні ухвалив Постанову „Про передання підйомника 2-х СТ 503 на потреби військової частини Міністерства оборони України“.

Також відбулося засідання Другої колегії суддів Першого сенату, на якому судді відкрили конституційне провадження у справі за конституційною скаргою Лінкевич Олени Павлівни щодо конституційності пункту 3 розділу ІІ „Прикінцеві та перехідні положення“ Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України“ від 6 грудня 2016 року № 1774–VІІІ. Питання, пов’язані з конституційним провадженням у цій справі, судді розглянуть на засіданні Першого сенату.

Водночас колегія суддів відмовила у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Величенка Ростислава Ігоровича щодо конституційності частини другої статті 392 Кримінального процесуального кодексу України.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України