18 квітня. Порядок денний засідань КСУ (затверджений). Колегії суддів Першого і Другого сенатів провели засідання: ухвалили 4 ухвали

Версія для друку

18 квітня, 2024

Сьогодні, 18 квітня, колегії суддів Першого і Другого сенатів на засіданні розглядали питання щодо відкриття конституційних проваджень у справах за конституційними скаргами і конституційним поданням.

За результатами розгляду Перша колегія суддів Другого сенату відкрила конституційні провадження у справах:

  • за конституційною скаргою Ващенка Сергія Євгенійовича про відповідність Конституції України окремих приписів частини другої статті 21, частини першої, пункту 2 частини другої статті 22, окремих приписів частини першої статті 1175 Цивільного кодексу України;
  • за конституційним поданням Верховного Суду про відповідність Конституції України статті 114, абзаців другого, третього пункту 2 розділу XV ,,Прикінцеві положення“ Закону України ,,Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування“ в редакції Закону України ,,Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій“.

Отже, питання, пов’язані з конституційними провадженнями у справах за конституційною скаргою Сергія Ващенка, судді розглянуть на засіданні Другого сенату, а за конституційним поданням Верховного Суду – на засіданні Великої палати Суду.

Водночас колегії суддів Першого і Другого сенатів відмовили у відкритті конституційних проваджень у справах за конституційними скаргами:

 

        

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України