13 вересня. Порядок денний засідань КСУ (затверджений). Засідання Першого і Другого сенатів та колегій суддів: ухвалили рішення та ухвали

Версія для друку

13 вересня, 2023

У середу, 13 вересня, Перший сенат на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглядав справу за конституційною скаргою Гасяка Віталія Валерійовича щодо конституційності частини першої статті 14-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Суд дослідив матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання та перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.

Перший сенат на закритій частині пленарного засідання продовжив розгляд справи за конституційною скаргою  Костіни Миколи Васильовича щодо конституційності окремого положення пункту 26 розділу VI „Прикінцеві та перехідні положення“ Бюджетного кодексу України. У цій справі Суд ухвалив Рішення № 7-р(І)/2023, яке оприлюднить на офіційному вебсайті 14 вересня ц.р.

Другий сенат на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглядав справу за конституційною скаргою Бичкова Сергія Андрійовича щодо конституційності частини шостої статті 176 Кримінального процесуального кодексу України. Суд дослідив матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання та перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.

Другий сенат на закритій частині пленарного засідання розглядав справу за конституційними скаргами  Стариченка Миколи Петровича, Гарлики Сергія Сергійовича, Петричука Олександра Анатолійовича, Остапенко Мар’яни Василівни, Менчинського Сергія Віталійовича щодо конституційності абзацу третього пункту 3 розділу ІІ „Прикінцеві і перехідні положення“ Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури“ від 19 вересня 2019 року № 113–ІХ. У цій справі Суд ухвалив Рішення, яке оприлюднить на офіційному вебсайті 14 вересня ц.р.

Крім того, Другий сенат на закритій частині пленарного засідання продовжив розгляд справи за конституційною скаргою Оніщенка Руслана Ілліча щодо конституційності частини шостої  статті 615 Кримінального процесуального кодексу України. Її розгляд Суд продовжить на одному з наступних пленарних засідань.

Другий сенат також продовжить на одному з наступних пленарних засідань розгляд справи за конституційною скаргою Представництва „АНДРІТЗ ГАЙДРО ГмбХ“ щодо конституційності положень пункту 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України.

Окрім цього, Другий сенат на засіданні змінив форму конституційного провадження з письмової на усну у справі за конституційною скаргою Бухтоярової Оксани Василівни щодо конституційності абзацу п'ятнадцятого частини першої статті 1, підпункту „в“ пункту 2 частини першої статті 3, частини першої статті 45, частини першої статті 51-1 Закону України „Про запобігання корупції“, пункту 1 частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України.

У справі за конституційною скаргою Плескача В’ячеслава Юрійовича щодо конституційності частини третьої статті 57 Закону України ,,Про адвокатуру та адвокатську діяльність“ Другий сенат визначив форму розгляду справи – письмове провадження.

Цього ж дня відбулися засідання колегій суддів Першого сенату, на яких судді розглядали питання щодо відкриття конституційних проваджень у справах за конституційними скаргами.

За наслідками розгляду у справі за конституційною скаргою Диняка Сергія Васильовича колегія суддів відкрила конституційне провадження в частині щодо конституційності частини першої статті 143, частини другої статті 1321 Кодексу України про адміністративні правопорушення, однак в іншій частині – щодо конституційності окремих приписів частини другої статті 33, а також частини четвертої статті 2795 цього ж Кодексу – відмовила.

У справі за конституційною скаргою Арсірія Руслана Олександровича щодо конституційності Закону України „Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду“, Закону України «Про внесення зміни до розділу ХІІ „Прикінцеві  та  перехідні  положення“ Закону України „Про судоустрій і статус суддів“» колегія суддів відмовила у відкритті конституційного провадження.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України