Венеційська Комісія: „Парламент та виконавча влада мають поважати роль Конституційного Суду України як «охоронця» Конституції України і його рішення мають виконуватися“

Версія для друку

 

Венеційська Комісія: „Парламент та виконавча влада мають поважати роль Конституційного Суду України як «охоронця» Конституції України і його рішення мають виконуватися“

10.12.2020

Європейська Комісія За демократію через право”(Венеційська Комісія) спільно з Генеральним Директоратом з прав людини та верховенства права Ради Європи 9 грудня 2020 року, оприлюднили Терміновий спільний висновок щодо законодавчої ситуації стосовно антикорупційних механізмів, яка склалася після ухвалення Рішення Конституційним Судом України №13-р/2020 від 27 жовтня 2020 року.

Конституційний Суд України з великою повагою ставиться до висновків Венеційської Комісії.

Принципи поділу влади та взаємоповаги між гілками влади закріплено в Конституції України. У Рішенні №13-р/2020 Конституційного Суду України від 27 жовтня 2020 року та у цьому Висновку зазначено, що боротьба з корупцією є важливим елементом у правовій державі, як і повага до конституції та конституційного правосуддя.

Венеційська Комісія підкреслила, що принцип поділу державної влади полягає, зокрема, в тому, що парламент і виконавча влада мають поважати роль Конституційного Суду України як „охоронця“ Конституції України, і його рішення мають виконуватися.

У Висновку наголошено, що попри неоднозначне сприйняття рішення КСУ конституційна роль Конституційного Суду має поважатися і Верховна Рада України повинна виконати його рішення з урахуванням Конституції України та застосовних міжнародних стандартів.

Європейська Комісія „За демократію через право“ (Венеційська Комісія) зазначила, що й надалі сприятиме українській владі в питаннях реалізації принципу верховенства права. 

 

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2021 Конституційний Суд України