«Важливо об’єднати країну навколо цінностей, що містяться в Конституції України», – Голова Суду

Версія для друку

«Важливо об’єднати країну навколо цінностей, що містяться в Конституції України», – Голова Суду

25.03.2019

25 березня у Конституційному Суді України відбулася зустріч Голови Конституційного Суду України Станіслава Шевчука з Головою Міжнародної місії Світового Конгресу Українців зі спостереження за виборами Президента України Евгеном Чолієм. У зустрічі взяв участь Координатор Місії Світового Конгресу Українців зі спостереження за виборами Президента України Володимир Кістяник.

Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук зазначив, що наразі орган конституційного контролю країни переживає непрості часи. Він розповів, що природа повноважень Конституційного Суду України полягає у визнанні законів неконституційними, тобто ствердженні Основного Закону країни. Станіслав Шевчук підкреслив, що недопустимо тлумачити Конституцію через закони. «Органи державної влади мають ухвалювати акти у відповідності до Конституції України, а не підлаштовувати Конституцію під ухвалені акти», – додав очільник Суду.

Станіслав Шевчук зауважив, що рішення Конституційного Суду України не є політичними, однак мають колосальний політичний ефект. Він акцентував увагу на рішеннях Суду, якими було визнано неконституційними закони в цілому через порушення процедури їх розгляду та ухвалення. Так, за словами очільника Суду, неконституційними в цілому було визнано Закон України «Про засади державної мовної політики» та Закон України «Про всеукраїнський референдум».

Голова Суду також розповів про Рішення КСУ у справі щодо відповідності Конституції України (конституційності) статті 3682 Кримінального кодексу України. Він підкреслив, що орган конституційного контролю країни підтримує боротьбу з корупцією, про що також наголошується в Рішенні. Однак, зауважив, що боротьба з корупцією, має здійснюватися виключно у відповідності з Конституцією України. «Протидія корупції в Україні є завданням виняткового суспільного та державного значення, а криміналізація незаконного збагачення – важливим юридичним засобом реалізації державної політики у цій сфері», – зазначив Станіслав Шевчук.

Зупиняючись на повноваженнях Голови Конституційного Суду України з приведення до присяги новообраного Президента України, Станіслав Шевчук  наголосив, що таким чином Голова КСУ інформує суспільство про виконання новообраним Президентом України конституційних вимог. «Це не церемоніальна процедура, а фіксація того, що вибори відбулися у відповідності з Конституцією України, тому невипадково що ця відповідальність покладена саме на Голову Конституційного Суду України», – підкреслив він.

Голова КСУ акцентував особливу увагу на важливості бути вірними цінностям, проголошеним в Основному Законі країни. «Важливо об’єднати країну навколо цінностей, що містяться в Конституції України», – підсумував Станіслав Шевчук.

Голова Міжнародної місії Світового Конгресу Українців зі спостереження за виборами Президента України Евген Чолій розповів, що Світовий Конгрес Українців є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. За його словами, СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 62 країнах.

Евген Чолій зазначив, що основними цілями Світового Конгресу Українців є сприяння єдності Українського народу в усьому світі, зміцнення зв’язку українських громад і української діаспори з Україною, у тому числі й з Урядом та громадянським суспільством, просування в світі принципів демократії шляхом  спостереження за демократичними процесами, зокрема, виборами чи референдумами. За його словами, СКУ співпрацює з урядами, народами та організаціями задля досягнення вищезгаданих цілей в дусі миру, свободи, рівності і справедливості.

Промовець наголосив на відмінності Міжнародної місії Світового Конгресу Українців зі спостереження за виборами від інших подібних місій. Він зазначив, що СКУ спостерігає за виборами не лише в середині країни, а й за її межами.

Евген Чолій акцентував увагу на тому, що ефективний Конституційний Суд України є ознакою демократичної країни. Він зазначив, що від органу конституційного контролю країни, який захищає Конституцію України та принцип верховенства права, залежить, зокрема, стабільність в державі. «Важливо пояснювати людям рішення Суду, щоб суспільство розуміло, що КСУ працює у відповідності до Конституції України», – зазначив Голова Міжнародної місії Світового Конгресу Українців зі спостереження за виборами.

На завершення зустрічі співрозмовники подякували один одному за конструктивну розмову та обмінялися пропозиціями щодо напрямів подальшого співробітництва. «Вірю, що Україна процвітатиме, а Український народ зможе повністю довіряти державним органам», – підсумував Евген Чолій.

 

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України