Участь суддів Конституційного Суду України Михайла Гультая і Михайла Колоса у міжнародній конференції з нагоди 20-річчя Конституційного Суду Литовської Республіки

Версія для друку

 

Участь суддів Конституційного Суду України Михайла Гультая і Михайла Колоса у міжнародній конференції з нагоди 20-річчя Конституційного Суду Литовської Республіки

 

Судді Конституційного Суду України Михайло Гультай і Михайло Колос 5-7 вересня 2013 року на запрошення Голови Конституційного Суду Литви  Ромуальдаса-Кястутіса Урбайтіса і на виконання рішення КСУ взяли участь у міжнародній конференції „Сучасні тенденції в конституційному правосудді: співвідношення між національним та міжнародним правом“, що проходила у місті Вільнюс (Литовська Республіка).

Учасників конференції привітали Президент Литовської Республіки Даля Грибаускайте, Голова Конституційного Суду країни Ромуальдас-Кястутіс Урбайтіс, Голова Конституційного Суду Румунії Аугустин Зегрян. Серед учасників наукового заходу, присвяченого 20-й річниці Конституційного Суду Литовської Республіки, були очільники та судді органів конституційної юрисдикції Австрії, Болгарії, Вірменії, Грузії, Ізраїлю, Казахстану, Латвії, Німеччини, Польщі, Республіки Корея, Росії, Румунії, Сербії, Суду Європейського Союзу, представники Венеціанської комісії Ради Європи.

До науково-практичної частини конференції було представлено  доповідь Михайла Гультая „Уніфікація міжнародних та національних стандартів з прав людини за допомогою інституту конституційної скарги“, в якій, зокрема, йшлося про європейські стандарти правозахисту та вплив рішень Європейського суду з прав людини на конституційне правосуддя.

Свою увагу суддя зосередив на основних підходах застосування Європейської конвенції і практики Європейського суду з прав людини в діяльності КСУ. Він наголосив, що єдиний орган конституційної юрисдикції в Україні активно застосовує напрацювання Європейського суду з прав людини при підготовці своїх правових позицій, що є позитивною тенденцією.

Разом з тим, суддя зазначив, що Україна, йдучи власним шляхом, удосконалює національні засоби захисту прав людини в системі конституційної юрисдикції. З огляду на це ведуться наукові дискусії про необхідність створення інституту конституційної скарги.

Михайло Гультай підсумував, що запровадження інституту конституційної скарги в Україні має розширити можливості захисту основних прав і свобод людини і громадянина через механізм конституційного правосуддя й сприяти уніфікації міжнародних і національних стандартів з прав людини.

Крім того, судді Конституційного Суду України Михайло Колос та Михайло Гультай взяли участь в обговоренні та обміні науково-практичним досвідом з актуальних питань і тенденцій конституційного правосуддя у сфері взаємодії міжнародного та національного права, акцентували увагу на необхідності співробітництва між європейськими і національними судами, запровадження новітніх тенденцій у практиці конституційного судочинства країн-учасниць форуму.

На запрошення литовських колег судді КСУ відвідали Конституційний Суд Литовської Республіки, ознайомилися з його роботою, а також провели зустріч з Надзвичайним і Повноважним послом України в Литовській Республіці Валерієм Жовтенком.

У рамках конференції відбулися урочистості з нагоди 20-річчя Конституційного Суду Литви, в ході яких учасники оглянули експозицію Національного музею „Палац Великих князів Литовських“.

 

 

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України