21 вересня, 2022
У середу, 21 вересня 2022 року, під час спеціального пленарного засідання Суду Олександр Петришин склав присягу судді Конституційного Суду України та засвідчив її текст особистим підписом.
Олександра Петришина призначив суддею Конституційного Суду України Президент України відповідно до Указу № 597/2021.
Голова засідання Сергій Головатий вручив Олександру Петришину мантію судді, нагрудний знак і посвідчення судді Конституційного Суду України та привітав із набуттям повноважень судді Конституційного Суду України.
„Шановний Олександре Віталійовичу, Ви набуваєте повноважень судді Конституційного Суду України з моменту складення присяги. Отже, кілька хвилин тому Ви отримали новий статус, за яким Вас управнено на здійснення конституційного судочинства. Конституційний Суд поповнюється суддями, і зокрема у Вашій особі, тими, кому, мабуть, випадає ще важливіша місія, ніж попередникам з огляду на новий статус України як держави – кандидата на членство в Європейському Союзі. А це значить, що й Конституційному Судові України відведена особлива роль у цьому питанні. Вітаючи Вас зі вступом на посаду, зі складенням присяги й набуттям повноважень, бажаю успіхів, передовсім у виконанні професійних обов’язків на цій посаді, служінні Конституції й Українській державі як кандидатові на членство в Європейському Союзі. Адже завдяки цьому в Україні впровадження європейських стандартів щодо європейських цінностей – правдивої демократії, людських прав і правовладдя, має бути не ілюзорним, не вдаваним, а реальним, дійовим“, – сказав Сергій Головатий.
Переглянути відеовиступ Сергія Головатого
На спеціальному пленарному засіданні був присутній Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, який зазначив: "Сьогодні ми маємо нагоду вже втретє з початку війни привітати Конституційний Суд України з поповненням новим суддею. І це свідчить про те, що Україна не просто дає відсіч на фронті, а продовжує будувати незалежну, суверенну, демократичну державу, де є інституції, де працює право, де працюють усі органи державної влади. Однією з таких інституцій, безперечно, є Конституційний Суд України, який покликаний балансувати усі гілки влади, попереджаючи надмірну концентрацію влади однією із них. І тому надзвичайно важливо, що в цей надскладний час Конституційний Суд України продовжує працювати та виконувати свою частину державної роботи“. Він привітав Олександра Петришина з набуттям повноважень судді, зазначивши, що він є людиною, яка патріотично вболіває за Україну і яка якісно підсилить Конституційний Суд України. „Тому, вітаючи Олександра Віталійовича зі сходженням на цю посаду, я бажаю йому завжди пам’ятати ту присягу, яку він сьогодні склав, завжди боронити Конституцію України і робити все, щоб Конституційний Суд України як орган конституційної юрисдикції робив усе для того, аби забезпечити верховенство Конституції України“, – підкреслив Руслан Стефанчук.
Голова Верховної Ради України також наголосив на важливості доукомплектування складу Конституційного Суду для забезпечення його максимально ефективної діяльності. „Я хочу зауважити, що в Конституційному Суді України ще залишаються вакантні посади, які потребуватимуть заповнення. Але наступні судді Конституційного Суду України, я вже сподіваюся, імовірно будуть обиратися та призначатися за оновленою конституційною процедурою. Запровадження таких нововведень є однією з рекомендацій Європейської комісії і їх виконання є необхідним для продовження європейської інтеґрації України“, – сказав він. За його словами, призначення до складу Конституційного Суду висококваліфікованих професіоналів сприятиме подальшій діяльності та розвитку українського конституційного судочинства.
Переглянути відеовиступ Руслана Стефанчука
Голова Верховного Суду Всеволод Князєв, що також взяв участь в урочистій церемонії складання присяги новопризначеним суддею Конституційного Суду, зауважив, що слова присяги набули особливого значення під час військової агресії російської федерації, під час повномасштабної війни, з якою зіткнулася наша країна. „І поки наші воїни успішно дають відсіч загарбникам по лінії фронту, ми – правники, судді, маємо на своєму фронті боронити нашу країну від порушення прав і свобод громадян. Водночас на суддів конституційної юрисдикції покладається ще більш важливе завдання – це захист нашої Конституції“, – наголосив Голова Верховного Суду.
Під час спеціального пленарного засідання Суду також були присутні представник Президента України в Конституційному Суді України Cергій Дембовський, Голова Асоціації суддів КСУ Іван Домбровський, працівники Секретаріату Суду та представники засобів масової інформації.
Переглянути відеотрансляцію спеціального пленарного засідання можна за посиланням: http://sv1.ccu.gov.ua.
Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу