Конституційний Суд розпочав розгляд справи щодо умов пенсійного забезпечення державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування

Версія для друку

Конституційний Суд розпочав розгляд справи щодо умов пенсійного забезпечення державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування

 

Сьогодні, 17 лютого, Велика палата Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочала розгляд справи за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Головував на пленарному засіданні Голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький.

Cуддя-доповідач у справі Сергій Сас повідомив, що суб’єкт права на конституційне подання звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням визнати такими, що не відповідають Конституції України положення статті 90, підпункту 1 пункту 2 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889–VIIІ (далі – Закон № 889), частини сьомої статті 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 7 червня 2001 року № 2493–ІІІ зі змінами (далі – Закон № 2493).

За його словами, оскаржувані положення Закону № 889 передбачають, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (стаття 90). Аналогічне положення закріплено в частині сьомій статті 21 Закону № 2493 щодо посадових осіб місцевого самоврядування.

Водночас відповідно до підпункту 1 пункту 2 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889 визнано таким, що втратив чинність Закон України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723–XII зі змінами, крім статті 37, що застосовується до державних службовців, які мали необхідний стаж держслужби на день набрання чинності Закону № 889, відтак можуть отримати пенсію на попередніх умовах.

Таким чином, на переконання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, оспорюваними положеннями змінено умови пенсійного забезпечення державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування, а також не передбачено право на перерахунок (індексацію) їх пенсій.

Сергій Сас повідомив, що до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, а також низки наукових установ та закладів вищої освіти направлено запити з проханням надати юридичні висновки щодо порушених у конституційному поданні питань.

Велика палата Конституційного Суду України дослідила матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання та перейшла до закритої частини пленарного засідання.

Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Конституційного Суду України в рубриці «Архів відеотрансляцій засідань» за посиланням: http://ccu.gov.ua/kategoriya/2020.

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України