На честь Конституції України у КСУ ​ піднято Державний Прапор України

Версія для друку

На честь Конституції України у КСУ
піднято Державний Прапор України

 

28.06.2019

З нагоди Дня Конституції України на площі біля будівлі Конституційного Суду України під звуки Державного Гімну України у виконанні оркестру Національної академії внутрішніх справ під керівництвом диригента Андрія Роллє відбулася офіційна церемонія підняття Державного Прапора України.

23 роки тому в історії нашої держави відбулась визначна подія – прийняття Конституції України, яка стала основою розвитку демократичної і незалежної країни, головним дороговказом Українського народу. 28 червня назавжди закарбувалося в історії України як день, коли було остаточно закріплено прагнення Українського народу жити в незалежній країні. 

Шлях нашої держави до справжньої незалежності був довгим і складним. Прийняття  Основного Закону закріпило правові основи незалежної України, а  Конституція України увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності та демократії, гарант незалежності й соборності країни.

Конституція – це не лише закон, це ще й символ національної єдності. Вона є вираженням народної волі, засобом забезпечення соціального миру і прогресу. Адже саме в Конституції утверджені головні цінності нашого народу – людина, її життя, здоров’я, честь, гідність, недоторканність та безпека.

Тому для кожного свідомого громадянина День Конституції України – це подія, з якої, власне, починається існування держави, як такої. Ідеї справедливості, незалежності, цілісності Української держави є, були і будуть для кожного з нас пріоритетними. 

І в День національного свята  міцніє почуття гордості за свою країну, за її Основний Закон, що гарантує втілення мрій і сподівань на мирне й щасливе життя у власній державі.   

В урочистому заході взяли участь Голова Конституційного Суду України  Наталя Шаптала, заступник Голови Конституційного Суду України Олександр Тупицький, керівник Секретаріату Суду Ярослав Василькевич, працівники Секретаріату КСУ, військовослужбовці Управління державної охорони України, а також іноземні гості, серед яких:  Голова Верховного Суду Естонської Республіки Віллу Кьове, Голова Конституційного Суду Чорногорії Драголюб Драшковіч, суддя Конституційного Суду Республіки Хорватія Андрєй Абрамовіч, суддя Конституційного Суду Латвійської Республіки Яніс Нейманіс, професор Регенсбурзького університету Райнер Арнольд, юридичний радник Голови Верховного Суду Естонської Республіки Карін Лейхтер, національний радник з юридичних питань Координатора проектів ОБСЄ в Україні Олександр Водянніков і національний менеджер програм з питань правової реформи Координатора проектів ОБСЄ в Україні Віталій Гацелюк.

 

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України