Другий сенат КСУ перейшов до закритої частини пленарного засідання в справі за конституційною скаргою Рябчука А.А.

Версія для друку

Другий сенат КСУ перейшов до закритої частини пленарного засідання в справі за конституційною скаргою Рябчука А.А.

15.05.2019

15 травня Другий сенат Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочав розгляд справи за конституційною скаргою Рябчука Андрія Анатолійовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 1 частини першої, частини другої статті 303 Кримінального процесуального кодексу України (далі – Кодекс).

Під час пленарного засідання було заслухано доповідь судді-доповідача у справі Михайла Запорожця щодо змісту конституційної скарги та підстав для відкриття конституційного провадження у справі.

Суддя-доповідач також повідомив, що на запити Суду щодо питань, порушених у конституційній скарзі, надійшли відповіді від органів державної влади та наукових установ.

Як зазначив суддя-доповідач, Рябчук А.А. оспорює положення пункту 1 частини першої, частини другої статті 303 Кримінального процесуального кодексу України, якими передбачено, що на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора:

– „1) бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов’язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, – заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні  інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування“ (пункт 1 частини першої);

– „Скарги на інші рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора не розглядаються під час досудового розслідування і можуть бути предметом розгляду під час підготовчого провадження у суді згідно з правилами статей 314–316 цього Кодексу“ (частина друга).

На думку автора клопотання, внаслідок застосування судами оспорюваних положень статті 303 Кодексу його як особу, права та законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, позбавлено права на оскарження в судовому порядку „бездіяльності прокурора, яка полягає у незакритті кримінального провадження“, порушено гарантовані Конституцією України права на повагу до його гідності (стаття 28), на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади (стаття 55), на захист (стаття 63), а також право на справедливий судовий розгляд, закріплене статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року.

Другий сенат завершив дослідження матеріалів справи на відкритій частині пленарного засідання і перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення у справі.

Головував на пленарному засіданні заступник Голови Конституційного Суду України Олександр Тупицький.

На пленарному засіданні Другого сенату Конституційного Суду України були присутні представники засобів масової інформації та інші громадяни України.

Пленарне засідання транслювалося на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України у рубриці «Відеотрансляція засідань».

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України