«Ми гідно приймаємо виклики та йдемо вперед з оптимізмом», – Станіслав Шевчук

Версія для друку

 «Ми гідно приймаємо виклики та йдемо вперед з оптимізмом», – Станіслав Шевчук

27.03.2019

У Конституційному Суді України відбулася зустріч Голови Конституційного Суду України Станіслава Шевчука з Директором Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва Штефаном Хюльсхьорстером. У зустрічі взяли участь суддя Конституційного Суду України Віктор Кривенко, менеджер проектів Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва Вольфрам Гертіг, радник з юридичних питань представництва Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва в Україні Геннадій Рижков.

Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук констатував високий рівень діалогу між українськими та німецькими фахівцями у сфері конституційного судочинства. Він наголосив на позитивному досвіді співробітництва між Конституційним Судом України та Німецьким Фондом міжнародного правового співробітництва. «Вже протягом понад двадцяти років Німецький Фонд міжнародного правового співробітництва є нашим вірним другом та партнером», – констатував очільник Суду.

Станіслав Шевчук зазначив, що перед Конституційним Судом України наразі стоїть багато викликів, зокрема доктринальних. Однак, орган конституційної юрисдикції України, за його словами, готовий рішуче на них відповідати. «Ми гідно приймаємо виклики та йдемо вперед з оптимізмом», – підкреслив Голова КСУ.

На прохання німецьких колег, Голова КСУ розкрив юридичні аспекти Рішення Конституційного Суду України у справі щодо відповідності Конституції України (конституційності) статті 3682 Кримінального кодексу України оскільки, на їх думку, засоби масової інформації Німеччини висвітлили вказане Рішення достатньо поверхнево, не звертаючись до його мотивації. «Для нас важливими є правові аспекти обґрунтування цього Рішення», – зазначив Штефан Хюльсхьорстер.

Очільник Суду розповів, що у 2015 році було внесено зміни до статті 3682 Кримінального кодексу України та зауважив, що нова редакція статті про незаконне збагачення, яку Конституційний Суд України визнав неконституційною, діяла 4 роки, проте була, фактично, «мертвою». «В Україні не було винесено жодного вироку за обвинуваченням у незаконному збагаченні за новою редакцією цієї статті», – додав він. Голова Суду також акцентував увагу на тому, що принцип презумпції невинуватості, який базується на принципі свободи особи, є абсолютним та не має винятків.

Станіслав Шевчук також звернув увагу на те, що стаття 20 Конвенції Організації Об’єднаних Націй проти корупції 2003 року, ратифікованої Верховною Радою України 18 жовтня 2006 року, містить відсилку до національних конституцій. «Кожна країна-учасниця Конвенції має розглядати можливість криміналізації незаконного збагачення лише за умови дотримання національної конституції та основоположних принципів національної правової системи», – зауважив промовець. Очільник КСУ наголосив на важливості боротьби з корупцією, однак остання, на його переконання, має здійснюватися виключно у відповідності з Конституцією України. «Наші рішення є непростими, однак суспільство має розуміти, що Конституційний Суд України принципово стоїть на захисті Основного Закону країни», – підкреслив Голова Суду.

Директор Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва Штефан Хюльсхьорстер наголосив на позитивному результаті співпраці між Конституційним Судом України та Німецьким Фондом міжнародного правового співробітництва. Промовець підкреслив високий рівень дискусій, що відбулися під час Дев’ятої українсько-німецької фахової зустрічі з питань конституційного права та конституційного процесуального права у лютому цього року в Німеччині та запропонував провести наступну фахову зустріч восени цього року. Важливим, на його думку, також є продовження співпраці між Конституційним Судом України та Федеральним Конституційним Судом Німеччини на рівні Секретаріатів Судів та патронатних служб суддів.

Штефан Хюльсхьорстер зауважив, що позитивним є той факт, що Україна дійсно залишається на шляху боротьби з корупцією, однак виключно у відповідності з принципами верховенства права. Він наголосив на важливості доведення аргументації ухваленого Конституційним Судом України Рішення до німецького суспільства та висловив готовність Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва взяти на себе таку відповідальність.

На завершення зустрічі співрозмовники подякували один одному за конструктивну розмову та обмінялися пропозиціями щодо напрямів подальшого співробітництва. «Сподіваюсь, що цей «шторм» пролетить над Вашими головами та не завадить Конституційному Суду України виконувати своє основне завдання – стояти на захисті Конституції України», – підкреслив Штефан Хюльсхьорстер.

 

 

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України