У Конституційному Суді України відзначили День Гідності та Свободи

Версія для друку

У Конституційному Суді України відзначили День Гідності та Свободи

21.11.2018

 З метою гідного вшанування громадянської мужності учасників подій Помаранчевої Революції та Революції Гідності у відстоюванні прав людини та європейського майбутнього України, їх відданості ідеалам свободи, справедливості, утвердження в державі демократичних цінностей та у зв'язку з відзначенням у 2018 році Дня Гідності та Свободи по всій Україні відбуваються різноманітні заходи. В бібліотеці Конституційного Суду України на знак вшанування п’ятої річниці Дня Гідності та Свободи відкрилася тематична книжкова виставка «Події, що змінили долю України».

 21 листопада 2013 року на Майдан Незалежності, що в центрі Києва, вийшли українці, аби відстояти своє право на проєвропейський вибір. Проте 30 листопада мирний мітинг протестувальників, серед яких переважну більшість становили студенти, журналісти, громадські активісти, був жорстоко розігнаний.  Незабаром на підтримку протестувальників піднялася вся Україна.

Подіям тих пам’ятних і одночасно трагічних днів присвячена книга українських журналістів «Небесна сотня», надрукована цього року у харківському видавництві на замовлення Міністерства інформаційної політики України.

 У передмові Філарета, Патріарха Київського і всієї Руси-України, Предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату, шейха Саїда Ісмагілова, муфтія мусульман України, Святослава, Отця і Глави Української Греко-Католицької церкви є такі слова: «Кожен герой цієї книги постав проти насилля, несправедливості та брутального зґвалтування своєї країни. Кожен здійснив особистий подвиг – віддав найцінніше – своє життя заради нової України».  Герої небесної сотні ніби оживають зі сторінок цієї книги і ми відчуваємо, чим жили ці «воїни світла», що любили, у що вірили. І за які ідеали стояли на Майдані.    

  Силою та незламністю українського духу пронизана книга «У вогняному кільці» про оборону Луганського аеропорту – результат першої в Україні спроби зібрати і проаналізувати  свідчення безпосередніх учасників однієї з найгероїчніших і найтрагічніших операцій початку російсько-української війни, що досі залишається маловідомою для більшості українців. У документальній хроніці описуються події, пов’язані з обороною міжнародного аеропорту «Луганськ» та прилеглих населених пунктів (квітень – початок вересня 2014 року), а також події, що передували окупації Луганська (зима –весна 2013-2014 років).

Команда волонтерів зібрала спогади понад 140 учасників та очевидців тих подій – військових, волонтерів, місцевих мешканців, працівників міліції та аеропорту, медиків, – а також унікальні фотографії та картосхеми, що ілюструють військові операції, які відбувалися навколо летовища. Книга містить коментарі військових дослідників, офіцерів та експертів із аналізом основних подій, а також перелік загиблих українських бійців із різних підрозділів.

 Книга Анни Шили «Жінка війни» – перше в історії України видання, де збройне протистояння на теренах нашої країни розглядається через історії жінок. Оповідання написано на основі бесід з 25 жінками – парамедиками, волонтерами, журналістами, військовослужбовцями, які вирушили на Схід боротися за свою Вітчизну. Авторка розповідає про вистраждані долі героїнь, але водночас кожна з них – це символічний образ, у якому втілено життя та емоції багатьох жінок-воїнів. Їхніми вустами говорить Україна.

Видання, підготовлене Центром Разумкова за сприяння і підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні в рамках проекту «Російсько-український конфлікт: перспективи і параметри миротворчої місіїї ООН на Донбасі», представляє матеріали для обговорення на черговій VIII зустрічі експертів. Із 2015 року Фонд Конрада Аденауера регулярно двічі на рік – в Німеччині (Берлін) та Італії (Каденаббія) проводить тристоронні експертні дискусії, присвячені проблемам врегулювання російсько-українського конфлікту.

Без віри і надії немає майбутнього. Тому із особливим задоволенням відвідувачі бібліотеки ознайомляться з книгою Марка Греся «Моя любов» – романом про любов і революцію. Так склалося, що 1 грудня 2013 року автор волею випадку опинився на вулиці Банковій. Все, що відбувалося з країною в ті пам’ятні й трагічні дні на Майдані, описано в цій книзі. А щоб спогади не перетворилися на календар пам’ятних дат, автор вигадав історію народження кохання героїв. Вічного, як саме життя.   

Революція Гідності залишила глибокий і незабутній слід в історії. Її ідеали, надії та рішення разюче змінили нашу ментальність. І тому треба завжди пам’ятати, яку дорогу ціну Україна заплатила за свою свободу і гідність.

 

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України