Велика палата Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання розглядала справу щодо конституційності Закону України «Про освіту»

Версія для друку

 

Конституційний Суд України на відкритій частині пленарного засідання розглядав справу щодо конституційності
Закону України
«Про освіту»

4.10.2018

Велика палата Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі усного провадження розглядала справу за конституційним поданням 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України Закону України «Про освіту» від 5 вересня 2017 року № 2145–VIII.

На пленарному засіданні представник суб’єкта права на конституційне подання Василь Німченко звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням щодо відводу судді Конституційного Суду України Сергія Головатого у розгляді справи. За результатами обговорення заявленого клопотання Конституційний Суд України дійшов висновку, що розгляд цього клопотання неможливий без пояснення судді Суду Сергія Головатого. У з’язку з цим розгляд клопотання відкладено.

Під час пленарного засідання Велика палата Конституційного Суду України заслухала суддю-доповідача у справі Ігоря Сліденка щодо змісту конституційного подання та позицій щодо питань, порушених у ньому, зокрема, Президента України, комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Правового департаменту Секретаріату Конституційного Суду України.

Суд заслухав пояснення учасників конституційного провадження – представника суб’єкта права на конституційне подання, народного депутата України Василя Німченка, постійного представника Верховної Ради України у Конституційному Суді України Анатолія Селіванова, заступника завідувача Відділу представництва інтересів Президента України в судах – завідувача сектору представництва Президента України у Конституційному Суді України Ростислава Михеєнка, а також залучених учасників конституційного провадження – Міністра освіти і науки України Лілію Гриневич, директора Інституту української мови Національної академії наук України, доктора філологічних наук, професора Павла Гриценка, доцента кафедри теорії та історії держави і права, конституційного і міжнародного права Львівського державного університету внутрішніх справ, кандидата юридичних наук Володимира Марковського, директора Інституту мовознавства ім. О.О.Потебні Національної академії наук України, доктора філологічних наук, професора Богдана Ажнюка.

Конституційний Суд України оголосив перерву у розгляді справи. Продовження розгляду справи відбудеться на одному з наступних пленарних засідань, про яке буде повідомлено додатково.

На пленарному засіданні були присутні учасники конституційного провадження – представник суб’єкта права на конституційне подання, постійний представник Верховної Ради України у Конституційному Суді України, представник Президента України у Конституційному Суді України, залучені до участі представники Міністерства освіти і науки України, Інституту української мови НАН України, Львівського державного університету внутрішніх справ, Інституту мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України, а також міжнародні експерти, представники громадськості, засоби масової інформації.

Головував на пленарному засіданні Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук.

Пленарне засідання транслювалося на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України у рубриці „Відеотрансляція засідань“.

Нагадуємо, суб’єкт права на конституційне подання звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) Закон України «Про освіту» від 5 вересня 2017 року № 2145–VIII.

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України