Вшанування пам’яті загиблих воїнів та спогади очевидця
29.08.2018
Вже чотири роки поспіль мужні українські військовослужбовці боронять незалежність Української держави від російського агресора. Сотні тисяч наших співгромадян змушені жити на тимчасово окупованих землях, де постійно лунає артилерійська канонада. Події, що переживає Україна, є справді трагічними. І це не трагедія окремих громадян чи регіонів – це горе усієї нації, кожного громадянина. Водночас саме це спонукає наших громадян від Півночі до Півдня, від Заходу до Сходу об’єднатися заради утвердження цілісної та незалежної України.
Найтрагічнішою подією новітньої історії для Українського народу стали бої під Іловайськом. Тоді, у серпні 2014 року, відважні Герої України боролися за місто Іловайськ. 29 серпня вшановується пам’ять загиблих захисників України. У ході запеклих серпневих боїв з російськими найманцями, українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення. За офіційними даними, в «Іловайському котлі» Україна втратила найбільшу кількість – 366 бійців, 429 – отримали поранення, 300 – потрапили у полон, 157 військових не впізнані, а ще 158 вважаються зниклими безвісти. За цими цифрами криються людські трагедії, обірвані життя та скалічені долі …
Задля вшанування пам’яті загиблих воїнів щороку напередодні річниці Іловайської трагедії в місті Києві за ініціативи представників громадських організацій, активістів, рідних загиблих воїнів проходить молебень та запалюється Вогонь вічної пам’яті. Крім того, на меморіалі «Стіна народної пам’яті» розміщені світлини загиблих воїнів-синів, які невтомно боролися за світле майбутнє Української держави та віддали своє життя за мир і спокій на нашій землі.
Конституційний Суд України складає глибоку шану всім, хто боронив та боронить свободу рідної землі, прагне миру для себе та своєї держави, хто завжди стоїть на захисті України на фронті та в тилу.
Серед працівників Суду також є ті, які покинули усе та вирушили захищати Вітчизну. Це співробітник Секретаріату КСУ Олександр Романюк, який з перших днів російської агресії проти України по цей час захищає терени нашої держави, а також науковий консультант судді КСУ Олександр Євсєєв, який у 2015 році повернувся з фронту.
Олександра було призвано на військову службу в лютому 2015 року під час мобілізації. На той час він працював доцентом кафедри Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Олександр служив офіцером у 53-й окремій механізованій бригаді та згодом був демобілізований. Був нагороджений нагрудними знаками «Учасник АТО» та «Ветеран війни-учасник бойових дій».
Сьогодні Олександр ділиться своїми думками та переживаннями:
«Кожна війна починається і протікає за одними і тими самими законами. Кожна війна має однаковий запах. Я би порівняв АТО з Першою чеченською війною, коли напруга і жорстокість ще не були такими, якими стали згодом, під час другої чеченської кампанії, коли вже не залишалося шлюзів для мирного врегулювання конфлікту. Дуже б хотілося, щоб антитерористична операція закінчилася політичним урегулюванням. Оскільки жодна людина у свої вісімнадцять, дев’ятнадцять, двадцять років не заслуговує на те, через що довелося пройти нам. У цьому віці потрібно гарно навчатися, читати книги, закохуватися, сидіти у кав’ярнях і не відчувати на собі цю темну, важку житейську рутину професійних військовослужбовців».
Олександр зазначає, що мир – це найбільша людська цінність, і саме його він бажає Україні та її громадянам!
Тож нехай любов до України, народна повага і підтримка надають українським воїнам сил у благородній справі – захисту єдності України, встановленні миру та спокою на рідній землі.
Вічна пам’ять і пошана Героям України!
Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу