Другий сенат Конституційного Суду України завершив на відкритій частині пленарного засідання
слухання справи за конституційною скаргою Марини Ковтун
26 червня Другий сенат Конституційного Суду України у формі письмового провадження розпочав розгляд справи за конституційною скаргою Марини Ковтун щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення частини п`ятої статті 176 Кримінального процесуального кодексу України.
У ході пленарного засідання Другий сенат Конституційного Суду України заслухав суддю-доповідача у справі Олександра Касмініна щодо змісту конституційної скарги та позицій судових і наукових установ щодо питань, порушених у ньому.
Другий сенат завершив слухання справи у відкритій частині пленарного засідання і перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення.
Головував на пленарному засіданні заступник Голови Конституційного Суду України Олександр Тупицький.
Пленарне засідання транслювалося на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України у рубриці „Відеотрансляція засідань“.
Нагадуємо, що відповідно до оспорюваного положення КПК України запобіжні заходи у вигляді особистого зобов’язання, особистої поруки, домашнього арешту, застави не можуть бути застосовані до осіб, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні злочинів проти основ національної безпеки України та громадської безпеки (ст. 109–1141, 258-2585, 260, 261 Кримінального кодексу України).
На думку Ковтун М.А., Верховна Рада України, прийнявши Закон України „Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо невідворотності покарання за окремі злочини проти основ національної безпеки, громадської безпеки та корупційні злочини“ від 7 жовтня 2014 року № 1689–VІІ, яким було внесено зміни до статті 176 Кримінального процесуального кодексу України, звузила „обсяг права підозрюваних та обвинувачених осіб бути звільненими під час провадження“, чим порушила низку положень Конституції України.