Голова КСУ Станіслав Шевчук відвідав з робочим візитом Чеську Республіку

Версія для друку

Голова КСУ Станіслав Шевчук відвідав з робочим візитом  Чеську Республіку

 

 

Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук взяв участь у підготовчому засіданні Кола голів XVІІІ Конгресу Конференції європейських конституційних судів та міжнародній конференції «Як ми починали: спадкоємці Ганса Кельзена», присвяченій 25 річниці Конституційного Суду Чеської Республіки.

Під час підготовчого засідання Кола Голів XVІІІ Конгресу Конференції європейських конституційних судів, що відбулося 13 червня, учасники обговорили порядок проведення XVІІІ Конгресу Конференції європейських конституційних судів, зокрема, тематику та учасників дебатів, звітні та інші організаційні питання. Темою XVІІІ Конгресу Конференції європейських конституційних судів, що відбудеться у травні 2020 року у місті Прага, визначено «Права людини та основні свободи - взаємозв'язок міжнародних, транснаціональних та національних каталогів у ХХІ столітті».

Голова Конституційного Суду Чеської Республіки Павел Рихецькі нагадав, що у червні 2017 року за підсумками засідання Кола Голів європейських конституційних судів – повноправних членів організації – Керівного органу Конференції було прий­нято рішення провести наступні, XVIII та XIX Конгреси Конференції європейських конституційних судів почергово у Чехії та Молдові і подякував судам-членам Конференції та їх головам за довіру та підтримку. Він наголосив на важливості розвитку співробітництва та активізації загальноєвропейського обміну знаннями, ідеями та досвідом. Тільки таким чином, за його словами, можливо досягти високого рівня захисту конституційних прав людини та громадянина на континенті.

В рамках візиту Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук взяв участь у міжнародній конференції на тему «Як ми починали: спадкоємці Ганса Кельзена».

Під час конференції доповіді також представили заступник Голови Конституційного Суду Республіки Австрія Крістоф Грабенвартер («Ганс Кельсен як архітектор та суддя Конституційного суду Австрії»), Голова Конституційного  Суду Словацької Республіки Іветта Мацейкова («25 років діяльності Конституційного Суду Словацької Республіки – кілька спостережень за ретроспективою»), суддя Конституційного Суду Чеської Республіки Ян Філіп («Чи є ми спадкоємцями Ганса Кельзена? Джерела та витоки конституційної судової влади в Чеській Республіці»), Голова Конституційного Суду Іспанії Хуан Хосе Гонзалес Рівас, Голова Федерального Конституційного Суду Німеччини Андреас Фосскулє («Як ми починали: спадкоємці Ганса Кельзена – розвиток Федерального Конституційного Суду»), суддя Конституційного Суду Республіки Вірменія Аревік Петросян («Виклики конституційних розвитків і роль конституційного суду в забезпеченні конституційності в Республіці Вірменія»), Голова Конституційного Суду Республіки Словенія Ядранка Совдат («Спадщина Кельзена в Словенії»), член Конституційної Ради Французької Республіки Корін Лукінес («Еволюція конституційної ради – від регулювання державної влади до юрисдикціоналізації»), Голова Конституційного Суду Республіки Молдова Міхай Поалелунж («Деякі історичні відомості про конституційний огляд у Республіці Молдова»), суддя Конституційного Суду Італійської Республіки Франческо Вігано («Конституційні суди як негативні законодавці»).

Варто зазначити, що тема міжнародної конференції була обрана не випадково, адже Ганс Кельзен зробив значний внесок у теорію і практику світового конституційного контролю. Його ідеї вплинули на заснування сучасної європейської моделі конституційної юстиції. Ганс Кельзен довів, що утворення органів конституційної юрисдикції не суперечить ні теорії поділу влади, ні доктрині суверенітету. Він був переконаний, що спеціальний орган конституційної юрисдикції, наділений функціями четвертої влади, не стане її носієм у повному розумінні, оскільки виконуватиме лише роль контрбалансу або негативного законодавця. 

Виступи доповідачів викликали жваві дискусії та обговорення.

 

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

 

 

 

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України