Судді КСУ взяли участь в офіційній церемонії святкування 23-ї річниці Конституції Молдови

Версія для друку

 

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

(СЕКТОР ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОЇ РОБОТИ)

 

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-10-25

факс 287-36-16

 

 

 

Судді КСУ взяли участь в офіційній церемонії святкування 23-ї річниці Конституції Молдови

 

28 липня 2017 року судді Конституційного Суду України Ігор Сліденко та Станіслав Шевчук взяли участь в офіційній церемонії святкування 23-ї річниці Конституції Молдови.

У заході взяли участь представники державних органів, іноземних дипломатичних місій, організацій культури, науковці, голови та судді конституційних судів Конституційного  Суду Німеччини, Литви, Румунії та України, діючі судді Конституційного Суду Республіки Молдови та судді у відставці, депутати та члени уряду Молдови.

Зі вступними промовами виступили Голова Конституційного Суду Республіки Молдова Тудор Панциру, Спікер Парламенту Республіки Молдова Андріан Канду, Прем'єр-міністр Республіки Молдова Павел Філіп, Голова Вищої ради магістратури Віктор Міку, Голова Конституційного Суду Литовської Республіки, член Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів Дейнюс Жалімас, Голова Конституційного Суду Румунії Валер Дорняну, суддя Конституційного Суду України, Голова Постійної комісії з міжнародних зв’язків Конституційного Суду України Станіслав Шевчук, та посол Грузії у Молдові Мераб Антадзе, який зачитав привітання від Голови Конституційного Суду Грузії Зази Тавадзе.

Спікер Парламенту Республіки Молдова Андріан Канду привітав громадян Молдови з Днем Конституції. Він підкреслив, що Молдова сьогодні потребує єдності з метою модернізації країни у європейському руслі. «У цьому контексті Конституція має захищати суспільство і державу без шкоди для прав і основоположних свобод».

Голова Конституційного Суду Республіки Молдова Тудор Панциру у своєму вітанні наголосив, що Конституція є продуктом історичного, політичного та культурного становлення. Це юридичний документ, який визначає ідеологію та встановлює порядок соціальних та політичних змін у суспільстві. День Конституції Молдови має спонукати політиків до прийняття конкретних заходів на благо громадян, а Конституційний Суд Молдови повинен забезпечити ефективне дотримання верховенства Конституції та безперешкодний правовий захист громадян відповідно до своїх повноважень.

Прем'єр-міністр Республіки Молдова Павел Філіп у своїй промові закликав усі державні установи до співпраці для забезпечення вищих цінностей викладених в Основному законі.

Голова Конституційного Суду Литовської Республіки, член Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів Дейнюс Жалімас відзначив, що Конституція Литви та Молдови мають спільні європейські цінності, зокрема, свободу, людську гідність, демократію та європейський напрям держави.

Суддя Конституційного Суду України, Голова Постійної комісії з міжнародних зв’язків Конституційного Суду України Станіслав Шевчук привітав усіх присутніх з Днем Конституції Молдови. Він підкреслив, що співробітництво між КС Молдови та КС України останнім часом дуже посилилось, у тому числі у форматі Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів.

"І сьогодні, положення нашої першої Конституції 1710 року ( П.Орлика), у яких зазначається, що "кожна держава виникає та існує завдяки непорушності кордонів", звучить як дороговказ для наших держав в умовах триваючого порушення територіальної цілісності в Криму, Донбасі та Придністров'ї", -  підкреслив суддя.

Суддя Федерального Конституційного Суду Німеччини Андреас Паулус представив доповідь на тему «Роль конституційних судів у забезпеченні верховенства права та збереженні демократії».

На його думку, Конституція залишається «мертвою буквою», якщо вона не тлумачиться і не застосовується в судових рішеннях та не виконується відповідними державними установами. За словами судді, основним завданням Конституційного Суду є контроль державних установ, робота яких регулюється Конституцією та законодавством.

По завершенню офіційної церемонії судді Конституційного Суду України взяли участь у офіційних зустрічах, зокрема, зі спікером Парламенту Республіки Молдова Андріаном Канду у Парламенті Республіки Молдова та  Міністром юстиції Володимиром Чеботарем у Міністерстві юстиції РМ.

 У рамках заходу також відбулась презентація збірника судової практики Конституційного Суду Республіки Молдова (1995-2017 рр.).

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України