Конституційний Суд України завершив письмове слухання справи за конституційним зверненням Федерації професійних спілок України та перейшов до закритої частини пленарного засідання

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-10-25

факс 287-36-16

          

Конституційний Суд України завершив письмове слухання справи за конституційним зверненням Федерації професійних спілок України та перейшов до закритої частини пленарного засідання

      

29 березня Конституційний Суд України у формі письмового слухання розпочав розгляд справи за конституційним зверненням Федерації професійних спілок України щодо офіційного тлумачення положення статті 1 Закону України „Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, розташовані на території України“.

Суб’єкт права на конституційне звернення – Федерація професійних спілок України – звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням дати офіційне тлумачення положення статті 1 Закону України „Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, розташовані на території України“ від 10  вересня 1991 року № 1540–XII (далі – Закон), у якому встановлено, що майно та фінансові ресурси підприємств, установ, організацій та інших об’єктів союзного підпорядкування, розташованих на території України, є державною власністю України, в аспекті питання, чи поширюється дія цього положення на майно підприємств, установ, організацій колективної форми власності.

Необхідність в офіційному тлумаченні положення статті 1 Закону суб’єкт права на конституційне звернення обґрунтовує неоднозначним його застосуванням судами України. Так, при розгляді справ, у яких Федерація професійних спілок України була стороною, суди  України, на  її думку, в одних випадках застосовували зазначену правову норму, поширюючи її дію на майно підприємств, установ, організацій колективної форми власності, а в інших  – не застосовували.

Автор клопотання вказує, що неоднозначне застосування судами України положення статті 1 Закону призвело до порушення його конституційного права на власність.

У ході пленарного засідання Конституційний Суд України заслухав суддю-доповідача у справі Наталю Шапталу, яка доповіла присутнім матеріали справи.

Конституційний Суд України завершив дослідження матеріалів справи на відкритому пленарному засіданні і перейшов до закритої частини пленарного засідання для подальшого обговорення та прийняття рішення.

На засіданні були присутні представник суб’єкта права на конституційне звернення – юрист, адвокат Юрій Багатченко, представники засобів масової інформації та інші громадяни.

Головував на пленарному засіданні Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін.

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2025 Конституційний Суд України