Суддя КСУ Сергій Головатий взяв участь у відкритті першої у світі міжнародної сертифікованої програми з верховенства права

Версія для друку

Суддя КСУ Сергій Головатий взяв участь у відкритті першої у світі міжнародної сертифікованої програми з верховенства права

21.11.2018

12 листопада суддя Конституційного Суду України Сергій Головатий взяв участь у відкритті першої у світі міжнародної сертифікованої програми з верховенства права.

Програма, створена Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого, Університетом Південної Кароліни за сприяння Програми USAID «Нове правосуддя», розрахована на суддів, прокурорів, адвокатів та інших юристів-практиків, а також магістрантів/аспірантів правничих шкіл. Метою програми є удосконалення навичок застосування верховенства права (правовладдя) в юридичній практиці правників.

Відкрив захід керівник робочої групи з впровадження сертифікатної програми, проректор з навчальної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Юрій Барабаш. Він наголосив, що програма є унікальним проектом, викликом і неоціненним досвідом для університету як правничої школи. Науковець також зазначив, що заняття будуть проводити фахівець Університету, тьютор Університету Південної Кароліни та представник Програми USAID «Нове правосуддя». Результатом дискусії, за його словами, має стати обмін думками й досвідом та формулювання певних практичних концептів.

Керівник Програми USAID «Нове правосуддя» Девід Вонн зазначив, що програма дозволить суддям, адвокатам, прокурорам, помічникам суддів і студентам виробити спільне бачення, розуміння та застосування на практиці принципу правовладдя. Крім того, додав він, великий інтерес, який викликала програма, підтверджує її актуальність. «Мені дуже приємно привітати -  30 переможців, які вироблять спільне бачення й розуміння принципу правовладдя, а також навчатимуться застосовувати його на практиці», – наголосив Девід Вонн.

Розпочав навчальну програму суддя Конституційного Суду України, професор, доктор юридичних наук Сергій Головатий з лекцією на тему «Верховенство права: витоки, еволюція та труднощі в розумінні». Він розповів про те, як в Україні з’явився термін «верховенство права», як його почали тлумачити в українській юридичній науці та як це спричинило неправильне його розуміння й тлумачення в офіційній доктрині.

Сергій Головатий наголосив, що суддя, адвокат чи прокурор повинен знайти свій шлях, щоб розуміти, як на вирішення конкретної юридичної проблеми дає відповідь філософія правовладдя, у чому полягає нерозривний зв'язок між поняттями «правовладдя» та «людські права» як цінностями західної цивілізації.

Докладніша інформація про захід знаходиться за посиланням.

 

Фото з сайту USAID «Нове правосуддя»

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2019 Конституційний Суд України