Представники КСУ взяли участь в обговоренні питань обмеження прав і свобод людини в умовах надзвичайних ситуацій

Версія для друку

Представники КСУ взяли участь в обговоренні питань
обмеження прав і свобод людини в умовах надзвичайних ситуацій

08.09.2020

7-8 вересня працівники Конституційного Суду України взяли участь в роботі VIII літньої школи, організованої Конституційним Судом Турецької Республіки. Цьогорічною темою школи обрано: «Обмеження прав і свобод людини в умовах надзвичайних ситуацій, пов’язаних зі здоров’ям: приклад COVID-19».

Серед учасників – представники органів конституційної юрисдикції Кореї, Індонезії, Албанії, Алжиру, Азербайджану, Грузії, Індії, Казахстану, Малайзії, Македонії, Таїланду, Узбекистану та інших держав.

Від Конституційного Суду України участь в онлайн-заході взяли заступник завідувача відділу попередніх висновків Управління опрацювання конституційних подань та конституційних звернень Правового департаменту Олександра Спінчевська та головний консультант відділу порівняльних досліджень Управління порівняльно-правового аналізу Правового департаменту Ольга Шмигова.

Літня школа розпочалася з урочистого відкриття, під час якого з вітальним словом до учасників звернувся Голова Конституційного Суду Турецької Республіки Зюхтю Арслан.

Під час її роботи відбулися жваві дискусії  з питань конституційно-правової бази щодо надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров’я та заходів щодо COVID-19.

Особливо актуальним є практичне застосування вищезгаданих питань в умовах протидії коронавірусній інфекції. Учасники школи порушили питання введення надзвичайного стану через Covid-19, застосування місцевих чи загальнодержавних заходів, їх сумісність з основоположними правами людини. Окрему увагу приділено питанню оскарження в судах запроваджених надзвичайних заходів у галузі охорони здоров’я та результати їх судових розглядів.

Також співрозмовники обмінялися інформацією щодо особливостей конституційного регулювання на національному рівні надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров’я, їх відмінності від інших надзвичайних ситуацій та можливості їхнього судового перегляду.

Представники Конституційного Суду України долучилися до обговорення вищеокреслених питань, наголосивши на об’єданні та універсальності проблем, що виникли в різних державах, але є близькими та актуальними для багатьох в умовах сьогодення.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2020 Конституційний Суд України