Конституційний Суд розглядав справу за конституційним поданням 47 народних депутатів України

Версія для друку

Конституційний Суд розглядав справу за конституційним поданням 47 народних депутатів України

 

Велика палата Конституційного Суду України 8 жовтня на відкритій частині пленарного засідання у формі усного провадження розглядала справу за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень законів України «Про запобігання корупції», «Про прокуратуру», «Про Національне антикорупційне бюро України», «Про Державне бюро розслідувань», «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», Кримінального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України.

На судовому засіданні були присутні учасники конституційного провадження, а саме: представник суб’єкта права на конституційне подання народний депутат України Григорій Мамка, постійний представник Верховної Ради України у Конституційному Суді України Ольга Совгиря та представник Президента України у Конституційному Суді України Федір Веніславський, а також залучені учасники конституційного провадження – керівник департаменту аналітичної та правової роботи Верховного Суду Расім Бабанли, Перший заступник Генерального прокурора Роман Говда, начальник управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Андрій Довгань, Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков, Перший заступник Директора Державного бюро розслідувань Олександр Бабіков, керівник Юридичного управління Національного антикорупційного бюро України Ігор Юрчак, Голова Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів Віталій Сигидин, заступник виконавчого директора громадської організації „Центр протидії корупції“ Олена Щербан, представник громадської організації „Центр політико-правових реформ“, професор кафедри кримінального та кримінального процесуального права факультету правничих наук Національного університету „Києво-Могилянська академія“, доктор юридичних наук, професор Микола Хавронюк, Голова правління громадської організації „Стоп корупції“ Ігор Бондарчук.

Під час пленарного засідання було розглянуто клопотання постійного представника Верховної Ради України у Конституційному Суді України Ольги Совгирі щодо залучення учасника конституційного провадження народного депутата України Анастасії Радіної, яке Судом задоволене.

Представник Президента України у Конституційному Суді України Федір Веніславський зробив заяви про відвід суддів Конституційного Суду України Ірини Завгородньої, Володимира Мойсика, Ігоря Сліденка та Олександра Тупицького від розгляду цієї справи. За результатами їх розгляду Суд відмовив у задоволені відводу суддів Ірини Завгородньої, Володимира Мойсика та Ігоря Сліденка. Заява про відвід судді Олександра Тупицького не розглядалася у зв’язку з його відсутністю.

Відтак Суд оголосив перерву у пленарному засіданні для вирішення зазначеного питання.

Головував на пленарному засіданні заступник Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий. Суддя-доповідач у справі – Ігор Сліденко.

Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Конституційного Суду України за посиланням: http://ccu.gov.ua/kategoriya/2020

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2020 Конституційний Суд України