Хроніка розгляду справ - 13 -17 травня 2019 р.

Версія для друку

Хроніка тижня

13-17 травня

 

14 травня

Конституційний Суд України на спеціальному пленарному засіданні розглянув Висновок Постійної комісії з питань регламенту та етики Конституційного Суду України від 17 квітня 2019 року та звернення суддів Конституційного Суду України Мельника М.І., Саса С.В., Сліденка І.Д.

Конституційний Суд України прийняв Постанову № 1-пс/2019 від 14 травня 2019 року про звільнення Шевчука Станіслава Володимировича з посади судді Конституційного Суду України.

***

На спеціальному пленарному засіданні Конституційного Суду України обрано Голову Конституційного Суду України Наталю Шапталу.

15 травня

Конституційний Суд України на спеціальному пленарному засіданні розглядав питання про внесення змін до персонального складу сенатів Конституційного Суду України, затвердженого Постановою Конституційного Суду України «Про утворення сенатів Конституційного Суду України» від
29 березня 2018 року № 2-пс/2018.

Ухвалено Постанову Конституційного Суду України № 2-пс/2019

***

Конституційний Суд України на спеціальному пленарному засіданні розглядав питання про внесення змін до персонального складу колегій суддів Конституційного Суду України, затвердженого Постановою Конституційного Суду України «Про утворення колегій Конституційного Суду України та затвердження їх персонального складу» від 29 березня 2018 року № 3-пс/2018.

Ухвалено Постанову Конституційного Суду України № 3-пс/2019 про внесення змін до персонального складу колегій суддів Конституційного Суду України.

***

Другий сенат Конституційного Суду України на пленарному засіданні розглядав справу за конституційною скаргою Рябчука Андрія Анатолійовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 1 частини першої, частини другої статті 303 Кримінального процесуального кодексу України у формі письмового провадження.

Другий сенат Конституційного Суду України завершив дослідження матеріалів справи на відкритій частині пленарного засідання та перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення.

Розгляд справи буде продовжено на одному з наступних пленарних засідань Другого сенату Конституційного Суду України.

***

Другий сенат Конституційного Суду України на закритій частині пленарного засідання продовжив розгляд справи за конституційною скаргою Хліпальської Віри Василівни щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини другої статті 26 Закону України «Про виконавче провадження».

У цій справі ухвалено Рішення № 2-р(ІІ)/2019.

Оприлюднення Рішення Конституційного Суду України за результатами конституційного провадження здійснюється на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України не пізніше наступного робочого дня після його ухвалення (частина перша статті 94 Закону України «Про Конституційний Суд України»).

***

Другий сенат Конституційного Суду України на засіданні обговорював питання про форму розгляду справи за конституційною скаргою Самсіна Ігоря Леоновича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень другого речення частини першої статті 54 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Постановлено Ухвалу Другого сенату Конституційного Суду України про розгляд справи на пленарному засіданні у формі письмового провадження.

***

Другий сенат Конституційного Суду України на засіданні розглядав питання про тимчасове залучення до складу неповноважної за складом Першої колегії суддів Другого сенату Конституційного Суду України судді з іншої колегії цього ж сенату.

Постановлено Ухвалу Другого сенату Конституційного Суду України про тимчасове залучення до складу неповноважної за складом Першої колегії суддів Другого сенату Конституційного Суду України судді Конституційного Суду України Первомайського Олега Олексійовича.

16 травня

Велика палата Конституційного Суду України на закритій частині пленарного засідання продовжила розгляд справи за конституційною скаргою Глущенка Віктора Миколайовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини другої статті 392 Кримінального процесуального кодексу України.

Розгляд справи буде продовжено на одному з наступних пленарних засідань Великої палати Конституційного Суду України.

***

Велика палата Конституційного Суду України на закритій частині пленарного засідання продовжила розгляд справи за конституційним поданням
54 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 4 § 2 «Прикінцеві положення» розділу 4 Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».

Розгляд справи буде продовжено на одному з наступних пленарних засідань Великої палати Конституційного Суду України.

***

Велика палата Конституційного Суду України на закритій частині пленарного засідання продовжила розгляд справи за конституційними скаргами Дем'яносова Миколи Власовича та Наумчука Миколи Ілліча щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пунктів 3, 9 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 6 грудня 2016 року № 1774-VIII.

Розгляд справи буде продовжено на одному з наступних пленарних засідань Великої палати Конституційного Суду України.

***

Велика палата Конституційного Суду України на пленарному засіданні розглядала подання судді Конституційного Суду України Гультая М.М. про об’єднання конституційних проваджень у справі за конституційними скаргами Ковтун Марини Анатоліївни, Савченко Надії Вікторівни та Костоглодова Ігоря Дмитровича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення частини п'ятої статті 176 Кримінального процесуального кодексу України та у справі за конституційною скаргою Чорнобука Валерія Івановича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення частини п'ятої статті 176 Кримінального процесуального кодексу України в одне конституційне провадження.

Постановлено Ухвалу про об’єднання конституційних проваджень у справі за конституційними скаргами Ковтун Марини Анатоліївни, Савченко Надії Вікторівни та Костоглодова Ігоря Дмитровича в одне конституційне провадження.

***

Велика палата Конституційного Суду України на засіданні розглядала клопотання суддів Конституційного Суду України про подовження строку постановлення колегією суддів Конституційного Суду України ухвали про відкриття або про відмову у відкритті конституційного провадження у справах за конституційним поданням та конституційною скаргою.

Постановлено Ухвалу про подовження строку постановлення Першою колегією суддів Другого сенату  ухвали про відкриття або про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Олексієнка Миколи Васильовича.

Постановлено Ухвалу про подовження строку постановлення Другою колегією суддів Першого сенату ухвали про відкриття або про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 51 народного депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) другого речення частини четвертої статті 54, частини дев’ятої статті 56 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від
2 червня 2016 року № 1402-
VIII.

 

 

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2019 Конституційний Суд України