АНОНС. 2 вересня відбудеться розгляд справи за конституційною скаргою ПАТ акціонерний комерційний банк «Індустріалбанк»

Версія для друку

 

АНОНС. Відбудеться розгляд справи за конституційною скаргою
ПАТ акціонерний комерційний банк «Індустріалбанк»

 

2 вересня о 10.00 Другий сенат Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розгляне справу за конституційною скаргою Публічного акціонерного товариства акціонерний комерційний банк «ІНДУСТРІАЛБАНК» щодо відповідності Конституції України положень частини третьої статті 13, частини третьої статті 16 Цивільного кодексу України (далі – Кодекс).

Інформуємо.

Відповідно до частини третьої статті 13 Кодексу не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах. «Суд може відмовити у захисті цивільного права та інтересу особи в разі порушення нею положень частин другої – п’ятої статті 13 Кодексу» (частина третя стаття 16 Кодексу).

Заявник вважає, що застосовані судами у його справі оспорювані положення Кодексу «не відповідають принципу верховенства права, їх зміст викладений узагальнено і абстрактно. Вони не містять жодних чітких критеріїв та/або обставин та/або умов, які підлягають установленню та оцінці судом для того, щоб кваліфікувати діяння особи (а тим більше сторони приватноправового договору) як зловживання правом».

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

 

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2020 Конституційний Суд України