Відбулося обговорення результатів проєктів спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи „Партнерство заради добропорядного врядування“ 2023–2027
22 травня 2025 року
21 травня відбулося третє засідання місцевого керівного комітету для України спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи „Партнерство заради добропорядного врядування“ 2023–2027.
Участь у засіданні взяли судді Конституційного Суду України Олег Первомайський, Ольга Совгиря та помічник судді Суду Ростислав Іжевський.
Одним із питань порядку денного було обговорення результатів Проєкту „Підтримка розвитку конституційного правосуддя“.
Конституційний Суд України 2023 року став безпосереднім бенефіціаром та партнером Ради Європи та Європейського Союзу у проєкті „Підтримка розвитку конституційної юстиції в Україні“, що його впроваджують в межах спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи „Партнерство заради добропорядного врядування“ фаза ІІІ.
Головна мета цього проєкту – розвиток конституційного судочинства в Україні, сприяння обміну знаннями та досвідом застосування європейських стандартів із урахуванням найкращих практик європейських партнерських судів.
У межах цього проєкту здійснюється, зокрема співпраця з Конституційним судом Латвійської Республіки як конституційним судом країни-члена ЄС.
За час роботи проєкту було реалізовано десятки фахових заходів, зокрема навчально-ознайомчих візитів. Проведено низку семінарів та круглих столів, які стосувалися тематики ключових елементів юрисдикції та тлумачення прав людини Європейським судом з прав людини та Судом справедливості Європейського Союзу; змісту та обсягу попередньої перевірки звернень до Конституційного Суду України; застосування практики Європейського Суду з прав людини та Суду Справедливості Європейського Союзу в актах Конституційного Суду України; використання права на подання конституційної скарги; захисту особових даних у конституційній юрисдикції, практиці Європейського суду з прав людини та Суду справедливості Європейського Союзу, а також органів конституційної юрисдикції держав-членів Ради Європи, методології підготовки проєктів актів конституційного суду; моніторингу виконання рішень; функціонування системи електронного документообігу та ін.
Судді наголосили на плідній співпраці з Радою Європи та Європейським Союзом задля удосконалення національних механізмів захисту прав людини та обговорили подальші перспективи взаємодії.
Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу