Положення про День відкритих дверей в Конституційному Суді України

Версія для друку

 

 

 

Положення

про День відкритих дверей

в Конституційному Суді України

 

1. Загальні положення

 

1.1. Положення про День відкритих дверей у Конституційному Суді України (далі – Положення) визначає порядок і умови проведення Дня відкритих дверей у Конституційному Суді України (далі – День відкритих дверей).

1.2. День відкритих дверей проводиться з метою набуття громадянами необхідних знань про діяльність Конституційного Суду України, підвищення рівня поінформованості населення про його право на звернення до Конституційного Суду України, а також для формування позитивного іміджу Конституційного Суду України.

1.3. День відкритих дверей проводиться щороку, напередодні Дня Конституції України, відповідно до  затвердженого графіка.

1.4. Зміни або доповнення до Положення вносяться розпорядженням Голови Конституційного Суду України.

 

2. Порядок проведення Дня відкритих дверей

 

2.1. Організатором і відповідальним за проведення Дня відкритих дверей є Секретаріат Конституційного  Суду України.

2.2. День відкритих дверей проводиться за попередніми заявками, погодженими з керівником Секретаріату Конституційного Суду України.

2.3. Заявка на відвідання Конституційного Суду України в рамках проведення Дня відкритих дверей подається на ім’я керівника Секретаріату Конституційного Суду України і має включати:

  • прізвище, ім’я, по батькові особи, яка бажає взяти участь у Дні відкритих дверей;
  • паспортні дані (для молоді до 16 років – свідоцтва про народження);
  • контактний телефон;
  • місце роботи або навчання особи.

Заявка надсилається поштою за адресою: Україна, 01033, м.Київ, вул. Жилянська, 14, електронною поштою на адресу Прес-служби Конституційного Суду України (press@ccu.gov.ua) або передається через експедицію Служби документального забезпечення Секретаріату Конституційного Суду України. Термін подачі заявок оголошується на офіційному сайті Конституційного Суду України.

2.4. На підставі письмової заявки Прес-служба Конституційного Суду України складає план-графік проведення Дня відкритих дверей, який затверджує керівник Секретаріату Конституційного Суду України за погодженням із Головою Конституційного Суду України.

Керівник Секретаріату Конституційного Суду України на підставі заявок визначає:

- кількість груп (кількість учасників однієї групи не повинна перевищувати 20 осіб);

- час прийому груп;

- осіб, відповідальних за організацію Дня відкритих дверей.

 

2.5. План-графік подається до:

  • підрозділу охорони Конституційного Суду України (разом із списками груп);
  • Господарського управління Секретаріату Конституційного Суду України;
  • Сектору режимно-секретної та мобілізаційної роботи.

Крім цього, Прес-служба повідомляє учасників про час прийому груп у Конституційному Суді України.

2.6. Допуск груп учасників Дня відкритих дверей проводиться відповідно до встановленого режиму допуску на об’єкти Конституційного Суду України за паспортами громадян України (для молоді до 16 років – за свідоцтвами про народження).

Особи, які вчасно не подали заявку; неналежним чином її оформили; не мають при собі документів, які посвідчують особу, до Конституційного Суду України не допускаються.

2.7. У затверджений графіком час відповідальна особа організовує зустріч, реєстрацію й супровід учасників Дня відкритих дверей.

 

3. План відвідання Конституційного Суду України

 

3.1. До плану відвідання Конституційного Суду України в рамках Дня відкритих дверей належить:

- ознайомлення з приміщеннями Конституційного Суду України: Залою засідань, Прес-центром, музейною експозицією (згідно з Додатком 1 „Орієнтовний маршрут“);

- ознайомлення з історією становлення, основними засадами діяльності Конституційного Суду України, завданнями та повноваженнями Конституційного Суду України, складом та порядком формування Конституційного Суду України, міжнародними зв’язками Конституційного Суду України;

- демонстрація презентаційного фільму про Конституційний Суд України або слайд-шоу;

- спілкування з суддями Конституційного Суду України – членами Постійної комісії Конституційного Суду України з питань наукового та інформаційного забезпечення;

- відповіді на запитання.

3.2. Перелік заходів для кожної групи учасників Дня відкритих дверей затверджується керівником Секретаріату Конституційного Суду України.

3.3. Тривалість заходів для однієї групи не повинна перевищувати 1 години 30 хвилин.

3.4. Всі заходи Дня відкритих дверей проводяться на безоплатній основі.

3.5. Інформація щодо проведення Дня відкритих дверей розміщується на офіційному сайті Конституційного Суду України (www.ccu.gov.ua).

 

4. Права учасників Дня відкритих дверей

4.1. Учасники Дня відкритих дверей мають право:

- відвідувати Конституційний Суд України в дні й години, встановлені планом-графіком проведення Дня відкритих дверей;

- у ході екскурсії ставити запитання і отримувати інформацію про діяльність Конституційного Суду України.

 

5. Обов'язки учасників Дня відкритих дверей

5.1. Учасники Дня відкритих дверей зобов’язані:

- прибути за 15 хвилин до визначеного часу, при вході в будинок Конституційного Суду України повідомити мету відвідування та пред’явити документ, що посвідчує особу;

- пройти реєстрацію у відповідальної особи Конституційного Суду України, залишити в гардеробі верхній одяг, парасольки, пакети тощо, залишити на зберігання в комендатурі мобільні телефони, фото- та відеоапаратуру, інші технічні прилади та отримати бедж відвідувача, який повинен бути вдягнений на учаснику Дня відкритих дверей впродовж часу відвідання;

- дотримуватися належних норм поведінки;

- не допускати проявів неповажного ставлення до працівників Конституційного Суду України й інших учасників групи;

- дбайливо ставитися до майна Конституційного Суду України, дотримуватися чистоти, тиші й порядку у приміщенні, де проходять заходи;

- мати належний зовнішній вигляд.

5.2. У Конституційному Суді України забороняється:

- перебувати в службових кабінетах без дозволу працівників Конституційного Суду України;

- виносити з Конституційного Суду України документи, майно та інші речі;

- розміщувати на стінах будинку оголошення;

- перебувати в стані алкогольного, наркотичного й токсичного сп’яніння;

- приносити вогнепальну й холодну зброю, колючо-ріжучі предмети, вогненебезпечні й вибухові речовини, горілчані напої, великогабаритні предмети й сумки;

- палити;

- вживати їжу та алкогольні напої;

- використовувати фото- та відеокамери, інше технічне обладнання;

- приходити з домашніми тваринами;

- самовільно відставати від організованої групи учасників Дня відкритих дверей та відхилятися від визначеного маршруту екскурсії.

 

6. Відповідальність учасників Дня відкритих дверей

 

6.1. У разі порушень учасниками вимог, зазначених у пункті 5 цього Положення, особа, відповідальна за організацію Дня відкритих дверей у Конституційному Суді України, має право робити порушникам зауваження.

6.2. У разі недотримання пункту 5.2 цього Положення особа, відповідальна за організацію Дня відкритих дверей у Конституційному Суді України, доводить інформацію до охорони Конституційного Суду України із проханням видалити учасника(ів) з будинку Конституційного Суду України.

6.3. У разі навмисного знищення або ушкодження майна й інших матеріально-технічних цінностей винні особи компенсують пошкоджене майно; притягаються до адміністративної або кримінальної відповідальності.

 

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2018 Конституційний Суд України