Найчастіші запитання

Версія для друку

Надаємо відповіді на питання, з якими найчастіше звертаються до Суду.

 

1. Як отримати інформацію про  реєстрацію вхідної кореспонденції, що надійшла від органів державної влади, підприємств, установ, організацій, громадян та про вихідну кореспонденцію Конституційного Суду України?

Дану інформацію можна отримати в Управлінні документального забезпечення та попередньої перевірки конституційних скарг Секретаріату Суду за телефонами: (044) 238-10-30; 238-11-17; 238-11-19; 238-13-37 (факс) або електронною поштою: inbox@ccu.gov.ua

 

2. Як отримати інформацію щодо розгляду Конституційним Судом України справ за конституційними поданнями, конституційними зверненнями, конституційними скаргами?

З такою інформацію можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України в розділі «На розгляді Суду» або отримати відповідну інформацію за телефонами: (044) 238-10-30; 238-11-17.

 

3. У якій спосіб подаються запити на отримання публічної інформації?

Запити на публічну інформацію можуть подавати до Суду фізичні чи юридичні особи, об’єднання громадян без статусу юридичної особи в усній чи письмовій формі на вибір запитувача:

  – на поштову адресу: вул. Жилянська, 14, м. Київ, 01033;
  – на електронну адресу: zaput@ccu.gov.ua;
  – телефаксом: (044) 238-13-37;
  – за телефонами: (044) 238-10-30, 238-11-17, 238-11-19;
  – через офіційний веб-сайт Суду у рубриці «Доступ до публічної інформації»

  – особисто до Приймальної звернень до Суду (вул. Жилянська, 14, біля центрального входу Суду).

 

4. Який графік роботи Приймальної звернень до КСУ?

Часи роботи Приймальної звернень до Суду:

пн-чт – з 10.00 до 17.00;
пт – з 10.00 до 15.45;
обідня перерва з 13.00 до 13.45.

Телефони: (044) 238-13-65; 238-13-74; 238-12-74.

Ознайомитися з інформацією щодо прийому громадян можна на офіційному веб-сайті Суду в розділі «До відома громадян» (рубрика «Як звернутися до Конституційного Суду України» – «Прийом громадян»).

 

5. З який питань під час прийому надаються консультації Приймальної звернень до Суду?

Консультації під час прийому громадян надаються з наступних питань:
а) повноваження Конституційного Суду України;
б) питання, з якими до Конституційного Суду України можуть звертатися суб'єкти права на конституційну скаргу;
в) вимоги до конституційної скарги;
г) правовий аналіз представлених відвідувачами скарг, роз'яснення недоліків та помилок, якщо такі виявлені, рекомендації щодо їх виправлення.

З юридичних питань, не пов'язаних із діяльністю Конституційного Суду України та конституційним судочинством, консультації не надаються.

 

6. Де ознайомитися з графіком особистого прийому громадян керівництвом Секретаріату Суду на 2019 рік?

Ознайомитися з відповідним графіком можна на офіційному веб-сайті Суду в розділі «До відома громадян» («Як звернутися до КСУ», «Прийом громадян») або зателефонувати за телефонами: (044) 238-13-65, 238-12-74, 238-13-74.

Крім того, нагадуємо, що в останню середу кожного місяця з 14.00 до 17.00 прийом громадян здійснюється керівництвом Секретаріату та Правового департаменту. Попередній запис на прийом громадян до керівництва Секретаріату та Правового департаменту здійснюється за телефонами
(044) 238-13-65, 238-12-74 та 238-13-74 з першого числа кожного місяця і закінчується напередодні прийому.

 

7. Яким способом можна подати конституційну скаргу, звернення, інформаційний запит?

Конституційні скарги, що вносяться до Конституційного Суду України відповідно до Закону України «Про  Конституційний Суд України», надсилаються поштою на адресу: 01033, м. Київ, вул. Жилянська, 14 або подаються безпосередньо до Секретаріату Суду.

Звертаємо також увагу, що допомога громадянам з обмеженими фізичними можливостями щодо оформлення конституційних скарг та їх реєстрації надається працівниками Приймальної звернень до Конституційного Суду України за телефонами: (044) 238-13-74, 238-13-65.

Звернення громадян, які подаються відповідно до Закону України «Про  звернення  громадян», надсилаються поштою на адресу Конституційного Суду України: 01033, м. Київ, вул.Жилянська, 14, надсилаються на електронну адресу: inbox@ccu.gov.ua або подаються безпосередньо до Секретаріату Суду.

Інформаційні запити, які подаються відповідно до Закону України «Про  доступ до публічної інформації», можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача. 
Запити надсилаються поштою на адресу Конституційного Суду України: 01033, м. Київ, вул. Жилянська, 14, на електронну адресу:  zaput@ccu.gov.ua, факсом: (044) 238-13-37, подаються в усній формі за телефонами: (044) 238-11-17, 238-11-19, 238-10-30 або подаються безпосередньо до Секретаріату Суду.

З метою спрощення процедури оформлення запитів на інформацію особа може подати запит шляхом заповнення форми запиту на інформацію, розміщеної на офіційному веб-сайті Суду у розділі «Публічна інформація» – «Доступ до публічної інформації», «Форми для подання запитів на отримання публічної інформації».

 

8. Як потрапити на відкриту частину пленарного засідання Суду?

Осіб, які виявили бажання бути присутніми на відкритій частині пленарного засідання Великої палати, сенату, допускають до приміщення Конституційного Суду України та до Зали засідань Суду в порядку, встановленому Регламентом КСУ.

Учасники конституційного провадження, залучені учасники конституційного провадження, представники засобів масової інформації, інші особи, які бажають бути присутніми на відкритій частині пленарного засідання сенату чи Великої палати, допускаються до приміщення Суду за списками, які передаються до чергового підрозділу охорони Суду, відповідно до Порядку допуску на об’єкти Суду після пред’явлення паспорта, а представники засобів масової інформації – паспорта та журналістського посвідчення. Зазначені особи мають право перебувати у приміщенні Суду та Залі засідань Суду з кіно-, фото-, аудіо- та відеотехнікою, ноутбуками, планшетами, мобільними телефонами, що мають автономне живлення. Судовий розпорядник визначає місце для розміщення в Залі засідань присутнім особам.

Особи, які бажають бути присутніми на пленарних засіданнях сенату, Великої палати мають до початку розгляду справи подати заяви за формою.

Заява має містити такі дані:

– прізвище, ім’я, по батькові особи, яка бажає бути присутньою на пленарному засіданні;
– контактний телефон.

Заява особи на вибір надсилається або поштою за адресою: Україна, 01033, м. Київ, вул. Жилянська,14, чи в електронному форматі за формою на електронну адресу Суду inbox@ccu.gov.ua або передається до Управління документального забезпечення та попередньої перевірки конституційних скарг Секретаріату Конституційного Суду України.

Допуск осіб до приміщення Суду проводиться за пред’явленням паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, та відповідно до Порядку допуску на об’єкти Суду.

З питань організації засідань Конституційного Суду України звертатися за телефонами: (044) 238-10-45; 238-13-14; 238-11-43; 289-64-47 (факс).

Ознайомитися з Порядком допуску до Залу засідань Конституційного Суду України можна на офіційному веб-сайті КСУ у розділі «До відома громадян» (рубрика «Інформація для громадян»).

 

9. Як дізнатися інформацію про день і час проведення відкритої частини пленарного засідання Суду?

Інформація про день і час проведення відкритої частини пленарного засідання сенатів, Великої палати КСУ розміщується на офіційному веб-сайті Суду в розділах: «Події дня»«Порядок денний» та «Діяльність КСУ»«Порядок денний».

 

10. У якій спосіб треба оформляти письмове звернення щодо оглядової екскурсії?

Письмове звернення від представників підприємств, установ, організацій, навчальних закладів, громадських об’єднань подається на відповідному фірмовому бланку і має містити:

- назву установи та цільову аудиторію;
- бажані дату і час проведення оглядової екскурсії;
- прізвище, ім’я, по батькові, контактні телефони та адресу електронної пошти відповідальної особи.

До письмового звернення додається список групи із зазначенням прізвищ, імен, по батькові учасників, засвідчений підписом керівника відповідного підприємства, установи, організації, навчального закладу, громадського об’єднання і скріплений печаткою у разі її наявності.

Індивідуальне письмове звернення має містити:

– мету відвідання Суду;
– бажані дату і час проведення оглядової екскурсії;
– прізвище, ім’я, по батькові відвідувача (відвідувачів);
– паспортні дані (або дані свідоцтва про народження);
– місце роботи або навчання відвідувача (відвідувачів);
– контактний телефон, адресу електронної пошти.

Письмові звернення надсилаються (на вибір):

– поштою за адресою: Україна, 01033, м. Київ, вул. Жилянська, 14, Конституційний Суд України;
– електронною поштою: inbox@ccu.gov.ua;
– передаються особисто до відділу прийняття та реєстрації документів (м. Київ, вул. Жилянська, 14, години прийому документів у робочі дні: з 9.00 до 16.00 (13.00–13.45 – обідня перерва).

Ознайомитися із зразком письмового звернення, а також з Положенням щодо проведення в Конституційному Суді України оглядової екскурсії можна на офіційному веб-сайті Суду в розділі «До відома громадян» («Оглядові екскурсії»).

З приводу організації оглядових екскурсій звертатися до відділу комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу за телефонами: 238-10-80, 238-10-25, 238-14-80.

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2020 Конституційний Суд України