До відома громадян України, представників засобів масової інформації

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
(Сектор інформаційно-аналітичної роботи)

01033, Київ, Жилянська, 14
тел. 238-10-80, 238-10-25
факс 287-36-16

 

До відома громадян України, представників засобів масової інформації

У зв’язку із численними зверненнями представників громадськості та засобів масової інформації щодо питання конкурсного відбору суддів Конституційного Суду України повідомляємо наступне.

Відповідно до частини першої статті 148 Конституції України та частини першої статті 9 Закону України «Про Конституційний Суд України» склад Суду становить 18 суддів Конституційного Суду. Президент України, Верховна Рада України та з’їзд суддів України призначають по шість суддів Конституційного Суду. Наразі у складі Конституційного Суду України перебувають 13 суддів. Вакантними залишають 5 посад суддів (по дві посади від Президента України та Верховної Ради України та одна посада від з'їзду суддів України).

Згідно зі статтею 12 Закону про початок конкурсу для відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України оголошується відповідно на офіційних веб-сайтах Президента України, Верховної Ради України, Ради суддів України.

Відбір кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України на конкурсних засадах щодо осіб, яких призначає Президент України, здійснює конкурсна комісія, яку створює Президент України. Наразі така комісія була створена Указом Президента від 4 жовтня 2017 року (гіперпосилання).

Підготовку питання щодо розгляду на конкурсних засадах кандидатур на посаду судді Конституційного Суду у Верховній Раді України здійснює комітет, до предмета відання якого належать питання правового статусу Конституційного Суду України. Оголошення про початок такого конкурсу розміщено на сайті Верховної Ради України згідно з рішенням Комітету ВРУ з питань правової політики та правосуддя від 3 жовтня 2017 року (протокол № 63) (гіперпосилання).

У свою чергу, підготовку питання щодо розгляду на конкурсних засадах кандидатур на посаду судді Конституційного Суду з’їздом суддів України здійснює Рада суддів України. Відповідно до Рішення Ради судів України № 48 від 7 вересня 2017 року оголошено про початок конкурсу для відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України (гіперпосилання). 8 жовтня Рада суддів України завершила прийом документів на конкурс. ХІV з’їзд суддів заплановано на 13 листопада цього року.

Порядок відбору на конкурсних засадах кандидатів на посаду судді КСУ та призначення суддів КСУ визначений статтями 12-15 Закону України «Про Конституційний Суд України».

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2019 Конституційний Суд України